Ogłoszenia duszpasterskie – 02.08.2020 r.

XVIII Niedziela Zwykła

1.W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

• - we wtorek 04.08. – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • - w czwartek 06.08. – święto Przemienienia Pańskiego
  • - w sobotę 08.08. – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

2. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca, na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem aby przyzywać łask Bożych. Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W wakacje w pierwsze piątki nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:00.

4. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

6. Z racji na czas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.

7. Już dziś pragniemy zaprosić na uroczystości odpustowe ku czci NMP Wniebowziętej, które będą miały miejsce 15 sierpnia. W tym dniu obowiązywał będzie zmieniony plan sprawowania Mszy św.: 8:00, w Skrzynce o 9:30 i o 12:00 – suma odpustowa, którą odprawi ks. prałat Andrzej Pastuszak, który świętować będzie jubileusz 35-lecia kapłaństwa, kazanie wygłosi ks. dr Marcin Szczodry. Msze św. w Skrzynce sprawował będzie ks. bp Henryk Wejman, który zakończy tego dnia wizytację kanoniczną w naszej parafii.
Po sumie odpustowej przy Hali Sportowej rozpocznie się IX Lipiańska Odpustowa Biesiada której organizatorami są: Parafia, Stowarzyszenie „Zaczynaj” oraz Gmina Lipiany wraz z jednostkami organizacyjnymi. Punktem kulminacyjnym Biesiady będzie koncert zespołu „niemaGOtu” znany z opracowania pieśni Błogosławieni miłosierni, który stał się Hymnem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Wystąpią również: zespół Backstage Coverband, Sonata oraz młodzież lipiańska.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy. Niech Święto Naszej Parafii będzie radosnym dniem dla wszystkich mieszkańców Lipian i naszych Gości. Szczegóły na plakatach.
Bardzo prosimy wszystkich Parafian o pomoc w przygotowaniu festynu. Szczególną prośbę kierujemy do tych, którzy potrafią piec ciasta. Wypieki rozchodzą się bardzo szybko, stale ich brakuje, więc każde ciasto będzie na wagę złota. Wszystkie Róże Różańcowe zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o Nagrodę Księdza Proboszcza - Róża, która upiecze najwięcej ciast, zdobędzie to zaszczytne trofeum. Prosimy o pomoc w lepieniu pierogów.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.