Ogłoszenia duszpasterskie 05.07.2020 A.D.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 06.07 – Wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dziewicy,

- w środę 08.07 – Wspomnienie Św. Jana z Dukli prezbitera,

- w sobotę 10.07 – Święto Św. Benedykta Opata, patrona Europy.

2. W dzisiejszą Pierwszą Niedzielę Miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. zginamy kolana przed Najświętszym Sakramentem i w Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa przyzywać będziemy łask Bożych. Miesiąc lipiec jest poświęcony szczególnej czci Najdroższej Krwi Chrystusa. Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

3. . W okresie wakacji nie sprawujemy w dni powszednie Mszy Św. o 7.00. Do Sakramentu Pokuty można przystąpić tylko w dni powszednie przed wieczorną Mszą Św.

4. W przyszłą Drugą Niedzielę Miesiąca Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg Zapłać.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy na 18.00, a w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich Zmarłych i Mszę Św. zbiorową za Z marłych również o 18.00.

6. Z inicjatywy Pana Burmistrza pragniemy uczcić ofiary Ludobójstwa na Wołyniu na Mszy Świętej w rocznicę Krwawej Niedzieli w sobotę 11.07 o 18.00. Serdecznie zapraszamy.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask, wypoczywającym – udanego wypoczynku, a za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.