Ogłoszenia Duszpasterskie 28.06.2020 r.

XIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 29.06. – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła
- w środę 01.07. – wspomnienie św. Ottona biskupa. patrona naszej Archidiecezji
- w piątek 03.07. – święto św. Tomasza Apostoła

2. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć organizację letniego wypoczynku przez Caritas dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin oraz seniorów znajdujących się w trudnej życiowej sytuacji.

3. Z racji na rozpoczynający się czas wakacji od jutra w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7:00. Porządek Mszy świętych w niedziele i uroczystości pozostaje bez zmian.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W wakacje w pierwsze piątki nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

5. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i w Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa przyzywać będziemy łask Bożych. Miesiąc lipiec jest poświęcony szczególnej czci Najdroższej Krwi Chrystusa.

Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Na Nabożeństwa Czerwcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:45 do wtorku włącznie.

7. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

8. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed wieczorną Mszą św.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.