Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2020 A.D.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 08.06. – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
- w czwartek 11.06. – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
- w sobotę 13.06. – wspomnienie św. Antoniego z Padwy prezbitera i doktora Kościoła

2. Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. kłaniamy się przed Najświętszym Sakramentem i odmawiamy litanię do NSPJ. Dodatkowego nabożeństwa czerwcowego dzisiaj nie będzie.

Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tradycyjnie nazywana Bożym Ciałem. Ze względu na obowiązujące ograniczenia ilości osób biorących udział w publicznych zgromadzeniach nie jesteśmy w stanie w naszej parafii organizować tego dnia procesji ulicami miasta. W Boże Ciało będzie obowiązywał porządek Mszy  świętych jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy Litanię do NSPJ. Dodatkowego nabożeństwa czerwcowego tego dnia nie będzie.

4. W czwartek 25.06. o godz. 17:00 w naszym kościele parafialnym ks. bp Henryk Wejman udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. W związku z tym we wtorek 09.06. o godz. 18:30 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne obowiązkowe dla kandydatów i ich rodziców bądź prawnych opiekunów.

5. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać. Zaznaczamy, że istnieje możliwość odliczenia od podatku wpłat na parafialne konto remontowe z dopiskiem „darowizna”.

6. Na Nabożeństwa Czerwcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:45. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu czerwcu połączone będą z Nabożeństwem Czerwcowym.

7. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.