Ogłoszenia duszpasterskie 10.05.2020 A.D.

V Niedziela

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę 13.05 – wspomnienie dowolne NMP z Fatimy. Ze względu na stan epidemii, wyjątkowo nie będzie Nabożeństwa Fatimskiego z procesją wokół kościoła
- w czwartek – 14.05. – święto św. Macieja Apostoła
- w sobotę 16.05. – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika. Jest to dzień imienin ks. Abpa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszych modlitwach.

2. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Darowizny można również wpłacać na konto remontowe parafii i konto Stowarzyszenia „Zaczynaj”. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Spotkanie w ramach poradnictwa rodzinnego obowiązkowe dla wszystkich par, przygotowujących się do zawarcia związku małżeńskiego w naszej parafii odbędzie się w piątek 22.05. o godz. 18:30 w kościele.

4. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o 17:30. Środowa nowenna do MB Nieustającej Pomocy oraz piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju połączone będą z Nabożeństwem Majowym.

5. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                            Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                     PROBOSZCZ