Ogłoszenia duszpasterskie 29.03.2020 A.D.

V Niedziela Wielkiego Postu

1. W zakrystii można nabywać świece Caritas na wielkanocny stół. Mała świeca kosztuje - 6 zł, a świeca jajko - 10 zł. Dochód z tej sprzedaży zasila dzieła charytatywne Caritas. Bóg Zapłać także za wspieranie tych dzieł w Kościele.

2. Ze względu na wprowadzone w Polsce środki ostrożności w związku z epidemią koronwawirusa zmienia się sposób funkcjonowania naszej parafii:
- Msze św. sprawowane są o stałych porach, jednak w kościele może przebywać tylko 5 osób,
- spowiedź święta jest możliwa tylko po telefonicznym indywidualnym umówieniu się z kapłanem,
- nie będzie Gorzkich Żali, zachęcamy, aby to nabożeństwo odprawić indywidualnie w domu,
- nie będzie rekolekcji wielkopostnych,
- biuro parafialne jest nieczynne, sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można kierować również mailowo,
- zmienia się forma odprawiania pogrzebów: pogrzeb będzie odbywał się bezpośrednio przy grobie – Koronka do Miłosierdzia Bożego i obrzęd złożenia trumny bądź urny do grobu dla maksymalnie 5 osób.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Nie będzie w tym miesiącu odwiedzin chorych w domach z posługą sakramentalną. Spowiedź pierwszopiątkowa tylko po uprzednim umówieniu telefonicznym z konkretnym kapłanem.

Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem prosząc o ustanie epidemii. Zmiana tajemnic Żywego Różańca wyjątkowo we własnym zakresie.

5. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. W każdej Mszy św. będzie uczestniczyło tylko 5 osób. Z palmami gromadzimy się w kościele na swoich miejscach w ławkach, na początku Mszy św. zostanie odmówiona modlitwa błogosławieństwa przyniesionych palm.

6. Zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o 17:30 dla wszystkich.

7. Z racji, że nie odbędzie się w tym roku poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę, prosimy, aby zabrać ze sobą i przekazać innym wydrukowany tekst modlitwy błogosławieństwa pokarmów, który będzie odmawiany indywidualnie w rodzinach przed śniadaniem w poranek wielkanocny. Tekst ten umieszczony jest także na stronie internetowej parafii.

8. Spotkanie w ramach poradnictwa rodzinnego zostaje przełożone na termin późniejszy, po Świętach Wielkanocnych.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.