Ogłoszenia duszpasterskie 22.03.2020 A.D.

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w środę 25.03. – uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia.

2. W zakrystii można nabywać świece i baranki Caritas na wielkanocny stół. Baranek kosztuje 5 zł, mała świeca - 6 zł, duża - 15 zł, a świeca jajko - 10 zł. Dochód z tej sprzedaży zasila dzieła charytatywne Caritas. Bóg Zapłać także za wspieranie tych dzieł w Kościele.

3. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17:30 dla wszystkich.
Na czas obowiązywania stanu epidemii zostaje odwołane nabożeństwo Gorzkich Żali. Zachęcamy, aby to nabożeństwo odprawić indywidualnie w domu.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy na godz. 18:00. Natomiast w piątek na rozpoczęcie Mszy św. wieczornej odmówimy w ramach aktu pokutnego jedną dziesiątkę Koronki do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.

5. Spotkanie w ramach poradnictwa rodzinnego obowiązkowe dla narzeczonych, przygotowujących się do zawarcia związku małżeńskiego w naszej parafii odbędzie się w piątek 03.04. o godz. 19:00 na plebanii.

6. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

7. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przed ołtarzem.

8. Od poniedziałku 23.03. do odwołania biuro parafialne będzie nieczynne, sprawy pilne zgłaszamy telefonicznie, zapytania można kierować również mailowo.

9. Ze względów bezpieczeństwa od tego tygodnia zmienia się forma odprawiania pogrzebów. Pogrzeb będzie miał dwie części. Pierwsza część: w kościele – o wyznaczonej godzinie będzie sprawowana Msza święta pogrzebowa (bez trumny bądź urny) oraz część druga: bezpośrednio przy grobie – odbędzie się obrzęd złożenia trumny bądź urny do grobu.

10. Wszystkich seniorów, którzy znajdują się w sytuacji potrzeby pomocy w zrealizowaniu podstawowych zakupów prosimy o zgłoszenie telefoniczne do Urzędu Miasta i Gminy Lipiany pod numerem (91) 564 10 49 wewnętrzny 108.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks.Kanonik Andrzej Stolarski