Ogłoszenia duszpasterskie – 15.03.2020 r.

III Niedziela Wielkiego Postu 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w czwartek 19.03. – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP

2. W dzisiejszą niedzielę można złożyć swoje ofiary do puszek na tzw. Missio ad Gentes, czyli na wsparcie misji.

3. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła zebrano 3630,75 zł i 2 €. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

4. W zakrystii można nabywać świece i baranki Caritas na wielkanocny stół. Baranek kosztuje 5 zł, mała świeca - 6 zł, duża - 15 zł, a świeca jajko - 10 zł. Dochód z tej sprzedaży zasila dzieła charytatywne Caritas. Bóg Zapłać także za wspieranie tych dzieł w Kościele.

5.W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 17:30 dla wszystkich. 

Na czas obowiązywania stanu epidemicznego zostaje odwołane nabożeństwo Gorzkich Żali. Zachęcamy, aby to nabożeństwo odprawić indywidualnie w domu.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy na godz. 18:00. Natomiast w piątek na rozpoczęcie Mszy św. wieczornej odmówimy w ramach aktu pokutnego jedną dziesiątkę Koronki do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.

7. Spotkanie w ramach poradnictwa rodzinnego obowiązkowe dla narzeczonych, przygotowujących się do zawarcia związku małżeńskiego w naszej parafii odbędzie się w piątek 03.04. o godz. 19:00 na plebanii.

8. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

9. Wszystkich seniorów, którzy znajdują się w sytuacji potrzeby pomocy w zrealizowaniu podstawowych zakupów prosimy o zgłoszenie telefoniczne do Urzędu Miasta i Gminy Lipiany pod numerem (91) 564 10 49 wewnętrzny 108.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                                  Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                                              PROBOSZCZ