Ogłoszenia duszpasterskie 08.03.2020 A.D.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 08.03.2020 r.

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet, wszystkim Paniom składamy życzenia błogosławieństwa i wielu łask Bożych oraz opieki Matki Najświętszej.
O godz. 16:00 w Domu Kultury odbędzie się koncert z okazji Dnia Kobiet. Zapraszamy do wysłuchania tego montażu słowno-muzycznego jednocześnie przypominając, że uczestnictwo w tego rodzaju spotkaniach nie powinno przybierać formy zabawy hucznej.

3. W przyszłą niedzielę, jak co roku przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć swoje ofiary do puszek na tzw. Missio ad Gentes, czyli na wsparcie misji.

4. W zakrystii można nabywać świece i baranki Caritas na wielkanocny stół. Baranek kosztuje 5 zł, mała świeca - 6 zł, duża - 15 zł, a świeca jajko - 10 zł. Dochód z tej sprzedaży zasila dzieła charytatywne Caritas. Bóg Zapłać także za wspieranie tych dzieł w Kościele.

5. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 16:30 dla dzieci, a o 17:30 dla młodzieży i dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15. Na Gorzkich Żalach zbierać będziemy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

6. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy na godz. 18:00. Natomiast w piątek na rozpoczęcie Mszy św. wieczornej odmówimy w ramach aktu pokutnego jedną dziesiątkę Koronki do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.

7. Rekolekcje Wielkopostne dla Parafii i dla Zespołu Szkół przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 29.03.

8. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. Marcin Krycki

WIKARIUSZ