Ogłoszenia duszpasterskie 23.02.2020 A.D.

VII Niedziela Zwykła

1. Od poniedziałku wracamy do sprawowania Mszy świętych w dni powszednie o godz. 7:00.

2. 26.02. w Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty sprawować będziemy o godz. 9:00 i 18:00, a w Skrzynce o 16:30 (wyjątkowo nie ma Mszy św. o godz. 7:00).

Tego dnia obowiązuje post ścisły – osoby powyżej 14-tego roku życia zobowiązane są do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych, natomiast osoby miedzy 18-tym i 60-tym rokiem życia zobowiązane są ponadto do ograniczenia ilości pokarmów do trzech posiłków, w tym tylko jeden można spożyć do syta. Cały Wielki Post jest czasem pokuty i podczas jego trwania mamy powstrzymać się od organizowania i uczestnictwa w zabawach.

3. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, a o 17:30 dla młodzieży i dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17:15.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem prosząc o dobre przeżycie Wielkiego Postu.

Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. W najbliższą środę z racji na Popielec nie będzie Nowenny do MB Nieustającej Pomocy, lecz tylko Msza św. w wielu intencjach.
We wszystkie piątki Wielkiego Postu na rozpoczęcie Mszy św. wieczornej odmówimy w ramach aktu pokutnego jedną dziesiątkę Koronki do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych.

6. Rekolekcje Wielkopostne dla Parafii i dla Zespołu Szkół przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 29.03.

7. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                      Ks. Marcin Krycki

                                                                                          WIKARIUSZ