Ogłoszenia duszpasterskie 26.01.2020 A.D.

III Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek 28.01. – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
- w piątek 31.01. – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera

2. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą życzliwość, zaufanie do duszpasterzy, wszelkie cenne uwagi i sugestie oraz za złożone ofiary. Spośród 1602 rodzin kolędę przyjęły 1364 rodziny (co stanowi ponad 85% rodzin mieszkających na terenie naszej parafii), kolędy nie przyjęło 238 rodzin. Ofiary składane przy okazji kolędy są przeznaczone w 1/3 na potrzeby diecezjalne, w 1/3 na potrzeby naszej parafii, a pozostała część na rzecz księży posługujących w parafii i ich działalność duszpasterską.

3. W czwartek 30.01. o godz. 18:00 w Pyrzycach w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Na halę będzie można wejść od godz. 17:00.

4. W miesiącu styczniu Msze św. w dni powszednie sprawujemy tylko o godz. 7:00. W środy dodatkowo sprawujemy Mszę św. z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 9:00, a w piątki także o 9:00 Mszę św. z Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych bliskich zmarłych.

5. Od najbliższej soboty 01.02. wracamy do sprawowania Mszy św. o godz. 18:00. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca na godz. 17:00.

6. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w sobotę 01.02. o godz. 18:30 w kościele.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w polskiej tradycji świętem Matki Bożej Gromnicznej, na Msze święte przynosimy gromnice, które zostaną poświęcone. Tego dnia kończymy śpiew kolęd i zdejmujemy bożonarodzeniowe dekoracje w naszym kościele.
Za tydzień przypada także pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem. Na Mszy św. o godz. 9:30 odbędzie się poświęcenie Pisma Świętego dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Natomiast po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.