Ogłoszenia duszpasterskie 22.12.2019 A.D.

IV Niedziela .Adwentu

1. W ostatnim tygodniu Adwentu Msze św. zostaną odprawione w poniedziałek o godz. 7:00 i ostatnie Roraty o godz. 18:00, we wtorek o godz. 7:00. Spowiedź św. w poniedziałek i wtorek rano od godz. 6:45.

2. Składamy serdeczne podziękowanie Paniom Łucji, Ewie i Renacie za prowadzenie modlitwy Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

3. Opłatki można jeszcze nabyć w zakrystii. Natomiast świece Caritas można zakupić przed wyjściem z kościoła od strony ołtarza NMP, mała świeca w cenie 6 zł, duża 15 zł.

4. We wtorek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Wieczerzę Wigilijną rozpocznijmy od odczytania opisu ewangelicznego narodzenia Jezusa Chrystusa, modlitwy, śpiewu kolędy i przełamania się opłatkiem. Msze św. Pasterki sprawujemy 24.12. w Skrzynce o godz. 21:30 i w Lipianach o godz. 24:00.

5. W środę 25.12. w Uroczystość Bożego Narodzenia i w czwartek 26.12. w święto św. Szczepana męczennika Msze św. są sprawowane w porządku niedzielnym za wyjątkiem Mszy św. o godz. 8:00.

6. 26.12. w Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia na Mszy św. o godz. 11:00 święcimy owies. Taca zbierana tego dnia jest przeznaczona na wsparcie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego i KULu.

7. W piątek 27.12. obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00 i 9:00. Tego dnia w kościele święcimy wino na pamiątkę opatrznościowego uchronienia św. Jana przed śmiercią po wypiciu zatrutego wina.

8. W sobotę 28.12. obchodzimy święto św. Młodzianków męczenników, pomordowanych przez Heroda dzieci betlejemskich. Msza św. będzie sprawowana tylko o godz. 7:00.

9. Rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę:

sobota 28.12. od godz. 9:00 – Głębokie, Sokolniki, Józefin, Głębokie 2, 2a, 4, 12

10. W przyszłą niedzielę, w święto św. Rodziny na wszystkich Mszach św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. Kanonik  Andrzej Stolarski