Ogłoszenia duszpasterskie – 15.12.2019 r

III Niedziela Adwentu

1. W dzisiejszą niedzielę, nazywaną niedzielą radości – Gaudete, rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Wygłosi je ks. Maciej Szmuc – dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary do puszek wspierające misję Kościoła na Wschodzie.

2. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w dzisiejszą niedzielę na wszystkich Mszach św. oraz w poniedziałek 16.12. i wtorek 17.12. na Mszach św. o godz. 10:00 i 18:00, a w Skrzynce o godz. 16:30.

W tych dniach nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.

Spowiedź św. rekolekcyjna i przedświąteczna będzie w poniedziałek i wtorek od 9:30 i od 17:30. Spowiedź uzupełniająca w sobotę od godz. 17:00.

3. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła zebrano 3492,14 zł i 5 €. Bóg zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

4. Gmina Lipiany zaprasza do udziału w dobroczynnej inicjatywie świątecznej polegającej na podzieleniu się świątecznymi potrawami z osobami znajdującymi się w szczególnej potrzebie.

Gminna Wigilia odbędzie się w piątek 20.12. o godz. 17:00 w Domu Kultury.

Potrawy świąteczne można dostarczać do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury już od czwartku 19:12.

5. W przyszłą niedzielę 22.12. o godz. 15:00 w Domu Kultury odbędzie się Spotkanie Opłatkowe - Wigilia dla wszystkich grup duszpasterskich naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy.

6. Opłatki można nabyć w zakrystii. Natomiast świece Caritas można zakupić przed wyjściem z kościoła od strony ołtarza NMP, mała świeca w cenie 6 zł, duża 15 zł.

7. Msze św. Roratnie odprawiane są w poniedziałki, wtorki i czwartki o godz. 18:00. Prosimy, by nie tylko dzieci przynosiły lampiony, dorośli mogą przynosić świece. W Adwencie przed wieczornymi Mszami św. śpiewać będziemy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

8. Dziękujemy serdecznie za włączenie się w świąteczną akcję „Paczuszka dla maluszka” organizowaną przez Fundację Małych Stópek. Jest to szlachetna forma pomocy mamom i ich małym dzieciom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

9. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

10. W najbliższą sobotę od godz. 9:00 zapraszamy wszystkich chętnych do przedświątecznego sprzątania kościoła.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.