Ogłoszenia duszpasterskie 24.11.2019 A.D.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w sobotę 30.11. – święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin ks. Proboszcza Andrzeja Stolarskiego. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.

2. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego.

3. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy radosny czas przygotowania na spotkanie przychodzącego Pana. Pierwsza część Adwentu ma charakter eschatologiczny i przygotowuje nas na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Druga część, rozpoczynająca się 17 grudnia, ma charakter nowenny przygotowującej nas na świętowanie pierwszego przyjścia Pana Jezusa, czyli do Świąt Bożego Narodzenia. Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny.

4. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i prosić będziemy o dobre przeżycie kolejnego roku liturgicznego i o dobre przygotowanie na spotkanie z Panem.

Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W następną niedzielę po każdej Mszy św. będą sprawdzane dzienniczki dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Prosimy o obecność na Mszy św. także rodziców bądź prawnych opiekunów dzieci.

5. Od przyszłej niedzieli będzie można w zakrystii nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Natomiast świece Caritas będzie można zakupić przed wejściem do kościoła.

6. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

7. W środy zapraszamy na Mszę św. z nowenną do NMP Nieustającej Pomocy na godz. 18:00, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

8. Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są do końca listopada codziennie o godz. 17:30.

9. W zakrystii jest do odebrania program lipcowej pielgrzymki dla osób, które się zapisały bądź są zainteresowane pielgrzymką.

10 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.