Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2019 A.D.

XXXII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 11.11. – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

- we wtorek 12.11. – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

- w środę 12.11. – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich

- w piątek 15.11. – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

2. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. W poniedziałek 11.11. obchodzimy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 11:00. Na dalszą część obchodów zapraszamy do Domu Kultury.

Po Mszy św. o godz. 11:00 harcerze przeprowadzą zbiórkę do puszek na wykonanie pomnika upamiętniającego ofiary rzezi Wołyńskiej.

Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7:00.

4. W następną niedzielę będzie prowadzona zbiórka do puszek na fundusz Pomocy Kościołowi w Potrzebie z racji na przeżywany w listopadzie XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

5. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

6. W środy zapraszamy na Mszę św. z nowenną do NMP Nieustającej Pomocy na godz. 18:00, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

7.  Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są codziennie o godz. 17:30. Kartki wypominkowe można składać w skarbonie umieszczonej przed ołtarzem.

8. W dniach 01.-15.07.2020 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę m.in. do Lourdes, Santiago de Compostela, Fatimy. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg zapłać.

Ks. Marcin Krycki

Wikariusz