Ogłoszenia duszpasterskie 03.11.2019 A.D.

XXXI Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 04.11. – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
- w sobotę 09.11. – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

2. Dziś przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca – na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach.

Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. 07.11., w pierwszy czwartek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 17:00 i zakończy modlitwą wypominkową z Koronką do Bożego Miłosierdzia o 17:30.

4. W przyszłą niedzielę, 10.11. na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone książeczki do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii św.
Również tego dnia Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

6. W środy zapraszamy na Mszę św. z nowenną do NMP Nieustającej Pomocy na godz. 18:00, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie wypominkowej z Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 17:30.

7. Stałe nabożeństwa wypominkowe rozpoczniemy od poniedziałku 04.11., codziennie o godz. 17:30. Kartki wypominkowe można składać w. skarbonie umieszczonej przed ołtarzem.

8. W dniach 01.-15.07.2020 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę m.in. do Lourdes, Santiago de Compostela, Fatimy. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.