Ogłoszenia duszpasterskie  27.10.2019 r.

XXX Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 28.10. – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów

2. Zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne młodzież klas VIII szkoły podstawowej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Msza św. i spotkanie odbędą się we wtorek 29.10. o godz. 18:00 w kościele.

3. W czwartek 31.10. po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii, na temat uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

4. W piątek 01.11. przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu sprawowane będą w kościele o godz. 8:00 i 18:00, w Skrzynce o 9:00.

Uroczystości na cmentarzu rozpoczniemy procesją modlitewną za naszych zmarłych, która wyruszy spod kaplicy cmentarnej o godz. 11:00. Bezpośrednio po procesji sprawować będziemy przy polowym ołtarzu Mszę św.

Tego dnia przypada pierwszy piątek miesiąca, do spowiedzi świętej  będzie można przystąpić podczas Mszy świętej o godz. 8:00 i wieczorem od godz. 17:00.

5. W sobotę 02.11. obchodzić będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze święte sprawować będziemy o godz. 7:00 i 18:00. O godz. 15:00 na naszym cmentarzu przy kaplicy rozpoczniemy procesję z Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych.

Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 17:00.

Wyjątkowo w tym miesiącu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w pierwszą sobotę – 02.11. od godz. 8:30.

6.  W dniach od 1. do 8. listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla duszy cierpiącej w czyśćcu, tzn. pomóc przejść duszy z czyśćca do nieba – za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych po spełnieniu stałych warunków: stan łaski uświęcającej (stan duszy bez grzechu śmiertelnego), komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.

W dzień zaduszny 02.11. odpust zupełny możemy uzyskać po spełnieniu tych samych warunków za nawiedzenie kościoła lub kaplicy, w których sprawowana jest Msza św.

7. Na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie do czwartku włącznie o godz. 17:30. Różaniec dla dzieci – w środę o godz. 16:30, a dla młodzieży – w czwartek również o godz. 16:30.

8. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i w Koronce do Miłosierdzia Bożego prosić będziemy o miłosierdzie Boga dla wszystkich zmarłych poleconych w listopadowych wypominkach.

9. W następną niedzielę, 03.11. przed kościołem będą rozprowadzane flagi państwowe, które będzie można wywiesić na swoim domu dnia 11.11., a także biało-czerwone kotyliony patriotyczne.

10. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

11. Środowa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem różańcowym, a w piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

12. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki wypominkowe. Prosimy, aby imiona i nazwiska zmarłych wypisywać czytelnie, w mianowniku. Wypełnione kartki można składać w skarbonie umieszczonej przed ołtarzem. Stałe nabożeństwa wypominkowe rozpoczniemy od poniedziałku 04.11., codziennie o godz. 17:30.

13. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks. Kanonik  Andrzej Stolarski