Ogłoszenia Duszpasterskie - 08.09.2019 r.

XXIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w piątek 13.09. – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,

- w sobotę 14.09. – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

2.  Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Również w dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 nastąpi poświęcenie przyborów szkolnych, na Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi poświęcenie ziarna i nasion z racji święta Matki Bożej Siewnej.

4. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na pierwszą po wakacjach zbiórkę lektorów, ministrantów i kandydatów.

5. W piątek na zakończenie Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się procesja Fatimska.

6. W sobotę, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego o godz. 15:00 w ramach inicjatywy „Polska pod Krzyżem” zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy pod krzyżem misyjnym przy naszej świątyni, następnie zostanie odprawiona Droga Krzyżowa w kościele.

7. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

8. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

Ks.Kanonik Andrzej Stolarski