Ogłoszenia Duszpasterskie - 06.10.2019 r.

XXVII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 07.10. – wspomnienie NMP Różańcowej

2. Dziś przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca – na zakończenie każdej Mszy św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy dziesiątkę różańca świętego. Dodatkowego nabożeństwa różańcowego dzisiaj nie będzie. 


Na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii świętej oraz wszystkim, którzy pragną poświęcić swój różaniec. Prosimy, aby po Mszy św. o godz. 9:30 zostali w kościele wszyscy rodzice dzieci komunijnych. 


Po Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Dzisiaj Stowarzyszenie „Zaczynaj” prowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzić będziemy kolejny Dzień Papieski. Na początku każdej Mszy św. obejrzymy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej parafii. Na zakończenie Mszy świętych będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia, tj. fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

5. Również w przyszłą niedzielę przypada wspomnienie ostatniego objawienia NMP w Fatimie. Nabożeństwo Fatimskie połączone będzie z nabożeństwem różańcowym o godz. 17:30.

6. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17:30. Różaniec dla dzieci – w środy o godz. 16:30, a dla młodzieży – w czwartki również o godz. 16:30.

7. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

8. W październiku środowa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona jest z nabożeństwem różańcowym, a w piątki polecamy Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych w modlitwie różańcowej o godz. 17:30.

9. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki wspominkowe.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                           Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                    PROBOSZCZ