Ogłoszenia duszpasterskie 01.09.2019 A.D.

XXII Niedziela Zwykła 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- we wtorek 03.09. – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

 

2. W poniedziałek 02.09. rozpoczynamy nowy Rok Szkolny. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji dzieci, młodzieży i pracowników oświaty o godz. 8:00. Przed Mszą św. i w jej trakcie będzie możliwość przystąpienia do sakramentu spowiedzi. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 7:00

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek o godz. 17:30 będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8:30. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. i od godz. 17:00. Zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 17:00.

 

4. W przyszłą, drugą niedzielę miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg zapłać.

Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 nastąpi poświęcenie przyborów szkolnych. Na poświęcenie zapraszamy nie tylko uczniów klas pierwszych.

Tego dnia na Mszy św. o godz. 11:00 nastąpi poświęcenie ziarna i nasion z racji święta Matki Bożej Siewnej.

 

5. Do sakramentu spowiedzi można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą św. i w czasie Mszy św. niedzielnych.

 

6. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18:00.

 

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask. Za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                      Ks.. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                                PROBOSZCZ