Ogłoszenia duszpasterskie 28.07.2019 A.D.

XVII Niedziela Zwykła

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 29.07 – Wspomnienie Św. Marty,

- w środę 31.07 – Wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, kapłana

- w czwartek 01.08 – Wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguorirgo, biskupa i doktora Kościoła,

- w piątek 02.08 – Wspomnienie NMP Anielskiej.

 

2. Dzisiejszą niedzielą kończymy tzw. Tydzień Św. Krzysztofa, w którym szczególną modlitwą otaczaliśmy kierowców i podróżujących, oraz misjonarzy – tych którzy jak brzmi z greki imię Św. Krzysztofa niosą Chrystusa w najdalsze zakątki świata. Ofiarami do puszek będziemy mogli wspomóc dziś zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr.

 

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. W te dni będą sprawowane Msze Św. także o 7.00.

W Pierwszy Czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o 17.30.

W Pierwszy Piątek Spowiedź Św. przed poranną Mszą Św. i od 17.00.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną.

W Pierwszą Sobotę Miesiąca zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca na 17.00.

 

4. W przyszłą Pierwszą Niedzielę Miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i przyzywać będziemy łask Bożych.

 

5. W okresie wakacji nie sprawujemy w dni powszednie Mszy Św. o 7.00 z wyjątkiem Pierwszego Czwartku, Piątku i Pierwszej Soboty Miesiąca. Do Sakramentu Pokuty można przystąpić tylko w dni powszednie przed wieczorną Mszą Św.

 

5. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę trasą: Kazimierz Dolny, Wąwolnica – Sanktuarium NMP Kębelskiej, Sandomierz, Św. Krzyż – Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Św. w Górach Świętokrzyskich, Jasna Góra w dniach 26 – 28.09. Koszt pielgrzymki wynosi 400 zł. Należność należy wpłacić – pierwszą ratę 200 zł do końca lipca, pozostałą część do końca sierpnia. Koszt obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie, dwa noclegi i dwa śniadania. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

 

7. Jutro 29.07 wyrusza z Sanktuarium NMP Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym jubileuszowa XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki będzie miała miejsce na Mszy Świętej o godz. 7.00. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak nawet na jeden dzień w dowolnie wybranym czasie.

 

8. Już dziś pragniemy zaprosić na uroczystości odpustowe ku czci NMP Wniebowziętej, które będą miały miejsce 15 sierpnia.

W tym dniu obowiązywał będzie zmieniony plan sprawowania Mszy Św.: 8.00, w Skrzynce 9.30 i 12.00 – suma odpustowa, którą odprawi wikariusz biskupi ks. Kan. Jerzy Tobiasz z Myśliborza.

Następnie na Placu Wolności rozpocznie się VIII Lipiańska Odpustowa Biesiada, której punktem kulminacyjnym będzie przedstawienie Legendy o Przepędzeniu Trzód w Lipianach, w którym zagrają samych siebie Pan Burmistrz, Przewodnicząca Rady Miejskiej, Ks. Proboszcz, Ks. Wikariusz, Pani Dyrektor i Wice-Dyrektor Szkoły, Pani Prezes Stowarzyszenia Zaczynaj oraz wystąpią inni wybitni aktorzy.

 

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask, wypoczywającym – udanego wypoczynku, a za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                   Ks. Krzysztof Żuk

                                                                      Wikariusz