Ogłoszenia duszpasterskie 21.07.2019 A.D.

 XVI Niedziela Zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 22.07 – Święto Św. Marii Magdaleny,

- we wtorek 23.07 – Święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,

- w środę 24.07 – Wspomnienie Św. Kingi, dziewicy

- w czwartek 25.07 – Święto Św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa, męczennika,

- w piątek 26.07 – Wspomnienie Św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

 

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tzw. Tydzień Św. Krzysztofa, w którym szczególną modlitwą otaczamy kierowców i podróżujących. W przyszłą niedzielę na zakończenie tego tygodnia ofiarami do puszek będziemy mogli wspomóc zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji 1 grosz za 1 szczęśliwie przejechany kilometr.

 

  1. W najbliższy czwartek w związku ze wspomnieniem Św. Krzysztofa po wieczornej Mszy Św. będzie poświęcenie pojazdów.

 

  1. Stowarzyszenie Zaczynaj informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na pokrycie kosztów kredytu w związku z remontem naszego kościoła zebrano 3911,91 w tym 100 zł od X Róży Różańcowej Żeńskiej oraz 12,11 euro. Za wspieranie tego dzieła składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

  1. W okresie wakacji nie będzie w dni powszednie Mszy Św. o 7.00. Do Sakramentu Pokuty można przystąpić tylko w dni powszednie przed wieczorną Mszą Św.

 

  1. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę trasą: Kazimierz Dolny, Wąwolnica – Sanktuarium NMP Kębelskiej, Sandomierz, Św. Krzyż – Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Św. w Górach Świętokrzyskich, Jasna Góra w dniach 26 – 28.09. Koszt pielgrzymki wynosi 400 zł. Należność należy wpłacić – pierwszą ratę 200 zł do końca lipca, pozostałą część do końca sierpnia. Koszt obejmuje przejazd autokarem, ubezpieczenie, dwa noclegi i dwa śniadania. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

 

  1. W miesiącu lipcu wyruszy z naszej Archidiecezji jubileuszowa XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak nawet na jeden dzień w dowolnie wybranym czasie.

 

  1. Zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci Świętego Jakuba Apostoła, patrona Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, w czwartek, 25 lipca br. W tym dniu Nieszpory z udziałem Kapituły Katedralnej odbędą się o godz. 17.15. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, która rozpocznie się o godz. 18.00. Odpust poprzedzą Rekolekcje Jakubowe w dniach od 22 do 24 lipca, które wygłosi ks. kan. Ryszard Kamiński. Zapraszamy wszystkich także do udziału w XI Jarmarku Jakubowym organizowanym przez Fundację Dzieło Świętego Jakuba, który rozpocznie się w piątek, 26 lipca i potrwa do niedzieli, 28 lipca. Szczegółowe informacje są zamieszczone na plakatach oraz stronach internetowych: www.katedra.szczecin.pl; www.jarmarkjakubowy.pl.”

 

  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask, wypoczywającym – udanego wypoczynku, a za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.

                                                                                                     Ks. Krzysztof Żuk

                                                                                                          Wikariusz