Ogłoszenia duszpasterskie 16.06.2019 A.D.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 17.06 – Wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

- w piątek 21.06 – Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

2. Obchodzimy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

3. W najbliższą środę na Mszy Św. o 7.00 przeżyjemy Zakończenie Roku Szkolnego. Serdecznie zapraszamy na modlitwę dziękczynną za łaski minionego Roku Szkolnego i błagalną, by wydały one wielkie owoce i o bezpieczne wakacje dzieci, młodzież, ich bliskich, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły.

4. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze Św. sprawowane będą o 8.00, 11.00, 18.00, a o 9.30 w Skrzynce.

Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy tradycyjną trasą po Mszy Św. o 11.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesji, grupy duszpasterskie prosimy o włączenie się w organizację i dbałość o piękno procesji, dziewczynki – nie tylko pierwszokomunijne – o sypanie kwiatów, chłopców o pomoc w niesieniu feretronów, Miejski Ośrodek Kultury o nagłośnienie procesji, Strażaków o asystowanie kapłanowi niosącemu Najświętszy Sakrament i niesienie baldachimu. Kwiaty do sypania przed Najświętszym Sakramentem możemy przynosić do zakrystii. Nabożeństwo Czerwcowe w tym dniu odprawimy w trakcie procesji.

Przypominamy, że udział w procesji nie zastępuje obecności na Mszy Św. Prosimy także o godne uczestnictwo w procesji, unikanie zbędnych rozmów i włączenie się w adorację, modlitwę i śpiew.

Próba sypania kwiatków będzie miała miejsce w środę 19.06 po Mszy Św. wieczornej.

5. W czasie uroczystości Bożego Ciała dzieci, które przyjęły w ubiegłym roku Pierwszą Komunię Św. przeżywać będą jej Rocznicę.

Spowiedź Św. przed Rocznicą Komunii Św. dla dzieci i ich bliskich będzie miała miejsce w poniedziałek 17.06 dla klasy IVA i IVB, a we wtorek dla IVC i IVD od 17.00.

6. Od piątku 21-go do czwartku 27-go czerwca trwa Oktawa Bożego Ciała. W tych dniach Msze Św. wieczorne z wyjątkiem niedzieli 23.06 zakończy procesja eucharystyczna wokół kościoła, w czasie której śpiewać będziemy Litanię do NSPJ. W niedzielę 23.06 procesja będzie po Mszy Św. o 11.00.

Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych zmarłych zostaną odprawione tuż przed procesją.

Prosimy, aby także w dniach oktawy procesje z Najświętszym Sakramentem były dostojne, by nie zabrakło dzieci sypiących kwiaty i osób niosących feretrony.

7. Stowarzyszenie Zaczynaj informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu w związku z remontem naszego kościoła zebrano 4447, 23 PLN. Wielkie Bóg Zapłać.

8. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć organizację letniego wypoczynku przez Caritas dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask, a za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.