Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2019 A.D.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 10.06 – Wspomnienie Uroczystość NMP Matki Kościoła, Głównej Patronki Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej,

- we wtorek 11.06 – Wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła,

- w czwartek 13.06 – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

- w piątek 14.06 – Wspomnienie Bł. Michała Kozala, Biskupa I Męczennika,

- w sobotę 15.06 – Wspomnienie Bł. Jolanty, Zakonnicy.

2. Obchodzimy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta, która kończy Okres Wielkanocny, w czasie którego wg wskazań przykazań kościelnych przynajmniej raz powinniśmy przyjąć Komunię Św.

Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadza dziś kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego w związku z remontem naszego kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać za wspieranie tego wielkiego dzieła.

3. W poniedziałek 10.06 w drugi dzień Zielonych Świąt i Uroczystość NMP Matki Kościoła Głównej Patronki naszej Archidiecezji Ks. Abp Andrzej Dzięga zaprasza wszystkich Diecezjan do wspólnego świętowania do Bazyliki Archikatedralnej do Szczecina na 18.00.

Będzie to także Diecezjalne Dziękczynienie za łaskę Pierwszej Pielgrzymki Św. Jana Pawła II do naszej Ojczyzny i Dzień Jedności Wspólnot naszej Archidiecezji.

4. W najbliższy wtorek 11.06 obchodzimy 32.r. pobytu Św. Jana Pawła II w Szczecinie. Dzięki czynić Bogu za to wydarzenie i związane z nim łaski będziemy tego dnia na Nabożeństwie Czerwcowym.

Tego dnia przypada również 40.r. święceń kapłańskich Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Jubilacie.

5. W najbliższy czwartek 13.06 obchodzimy wspomnienie drugiego objawienia NMP w Fatimie. Procesję z Figurą MNP Fatimskiej przeżyjemy na zakończenie Mszy Św. wieczornej.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Na Nabożeństwa Czerwcowe zapraszamy codziennie o 17.45. Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu czerwcu połączone będą z Nabożeństwem Czerwcowym.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask, a za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.