Ogłoszenia duszpasterskie 02.06.2019 A.D.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Święto Dziękczynienia

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 03.06 – Wspomnienie Św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,

- w środę 05.06 – Wspomnienie Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika,

- w sobotę 08.06 – Wspomnienie Św. Jadwigi, królowej

2. Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 40. rocznicę pierwszej wizyty Św. Jana Pawła II w naszej Ojczyźnie i Święto Dziękczynienia – z tej racji będziemy mogli złożyć nasze ofiary do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Jest to też Pierwsza Niedziela Miesiąca, więc na zakończenie każdej Mszy Św. będziemy składać Bogu dziękczynienie za jego łaski adorując Najświętszy Sakrament i rozważając przymioty Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie będzie dlatego dziś dodatkowego Nabożeństwa Czerwcowego.

Po Mszy Św. o 11.00 będzie miała miejsce Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

3. W tym tygodniu przeżywamy Pierwszy Czwartek i Piątek Miesiąca.

W Pierwszy Czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy rozpocznie się o 17.00.

W Pierwszy Piątek od 8.30 odwiedzać będziemy chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź pierwszopiątkowa rozpocznie się o 17.00. Przypominamy, ze odprawienie Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca nie polega na przystąpieniu tylko do spowiedzi Św. lecz na przyjęciu w tym dniu Komunii Św.

4. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Nabożeństwa Czerwcowe zapraszamy codziennie o 17.45.

Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu czerwcu połączone będą z Nabożeństwem Czerwcowym.

5. Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego odprawiać będziemy w ramach Nabożeństw Czerwcowych.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta, która kończy Okres Wielkanocny, w czasie którego przynajmniej raz wg wskazań przykazań kościelnych powinniśmy przyjąć Komunię Św.

7. W przyszłą niedzielę, jak w każdą Drugą Niedzielę Miesiąca Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi kwestę na pokrycie kosztów kredytu zaciągniętego przez nasza Parafię w związku z remontem naszego kościoła. Za wspieranie tego dzieła – Serdeczne Bóg Zapłać.

8. Pragniemy poinformować, iż procedura sprawdzenia poprawności wykorzystania przyznanych naszej Parafii środków finansowych na remont kościoła przez Urząd Marszałkowski nie wykazała żadnych nieprawidłowości i została ostatecznie zakończona dla nas pomyślnie. Bogu niech będą dzięki…

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask, a za wszelkie przejawy życzliwości i ofiary – Serdeczne Bóg Zapłać.