Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.2019 A.D.

V Niedziela Wielkanocna

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w piątek 24.05 – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

2, Dziś na Mszy Św. o 11.00 przeżyjemy Uroczystość Pierwszej Komunii Św. Otoczmy Dzieci Pierwszokomunijne i ich Rodziny naszą modlitwą.

Biały tydzień potrwa do piątku. Na zakończenie Białego Tygodnia zostaną rozdane obrazki – pamiątki Pierwszej Komunii Św. Prosimy Dzieci i ich Rodziców, by Dzieci przychodziły na Msze Św. w albach aż do Uroczystości Bożego Ciała.

3. Do najbliższej soboty w ramach Nabożeństw Majowych trwa Nowenna Ekspiacyjna przed Dniem Matki wynagradzająca Naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi i Matce Najświętszej za akty profanacji ich wizerunku, krzyża, i naruszania świętości miejsca. Do piątku włącznie Nabożeństwa Majowe będą o 17.30, a w sobotę 25.05 z racji procesji wynagradzającej z figurą NMP nabożeństwo zostanie odprawione po Mszy Św. wieczornej.

Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju połączone będą z Nabożeństwem Majowym.

4. Stowarzyszenie Zaczynaj informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła zebrano 4197,72 zł i 5 euro, w tym od VII Róży Różańcowej Żeńskiej 150 zł i od Zespołu Swojacy 336 zł . Serdeczne Bóg Zapłać za wspieranie tego dzieła.

5. 30.05 o 17.00 przeżyjemy Uroczystoś Bierzmowania.Przepraszamy, że zapowiadany egzamin 20.05 dla uczniów VIIIC nie odbędzie się z powodów organizowanego tego dnia przez Zespół Szkół Dnia Sponsora. Pozostałe egzaminy odbędą się we wcześniej zapowiedzianym terminie: 21.05 - VIIIB, 22.05 - VIIIA, 23.05 - IIIA Gimn., 24.05 - IIIB Gimn. codziennie o 16.00 na plebanii. Egzamin odbywa się w obecności rodzica lub opiekuna prawnego. Uczniów VIIIC zapraszamy w dowolny dzień od 21 – 24.05. Gdyby z różnych przyczyn wyznaczony termin komuś jeszcze nie odpowiadał, można przyjść w dowolnym dniu. Jeśli w rodzinie jest dwoje kandydatów w różnych klasach, na egzamin mogą przyjść razem.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.