Ogłoszenia duszpasterskie 12.05.2019 A.D.

IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza

1. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga wzywa wszystkich wierzących w naszej Archidiecezji do aktów ekspiacji – wynagrodzenia Naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi i Matce Najświętszej aktów profanacji ich wizerunku, profanacji krzyża, i naruszania świętości miejsca, jakim jest kościół dokonanych w pierwszych dniach maja w naszej Ojczyźnie. Ks. Arcybiskup zachęca do podejmowania indywidualnych aktów ekspiacji – modlitw, wyrzeczeń, postów, jak również do wspólnotowego przepraszania Boga za dokonane profanacje.

W naszej Parafii jutro 13.05 w dniu wspomnienia pierwszego objawienia NMP w Fatimie będziemy wynagradzać Bogu wyrządzone zło w czasie Nabożeństwa Fatimskiego, które tradycyjnie zostanie odprawione z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła na zakończenie wieczornej Mszy Św. Nie będzie w związku z tym w tym dniu Nabożeństwa Majowego przed wieczorną Mszą Św.

Ks. Arcybiskup zarządził także Nowennę Ekspiacyjną przed Dniem Matki w ramach Nabożeństw Majowych, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek 17.05., a którą zakończy w sobotę 25.05 procesja wynagradzająca z figurą NMP.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 13.05 – Wspomnienie NMP Fatimskiej

- we wtorek 14.05 – Święto Św. Macieja Apostoła

- w czwartek 16.05 – Święto Św. Andrzeja Boboli, Męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.

3. IV Niedziela Wielkanocna jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza. Podejmujemy dziś szczególną modlitwę o nowe święte liczne powołania do służby w Kościele i za powołanych.

W dzisiejszą Drugą Niedzielę Miesiąca Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadza kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać za wspieranie tego dzieła.

4. W najbliższą środę 15.05 w ramach modlitw o powołania i za powołanych zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 15.00. Adorację rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończymy Nabożeństwem Majowym.

5. W przyszłą niedzielę 19.05 na Mszy Św. o 11.00 przeżyjemy Uroczystość Pierwszej Komunii Św. dzieci klasy III-ciej z naszej Parafii. Spowiedź Św. dla dzieci i ich rodzin przed Pierwszą Komunią Św. będzie miała miejsce w najbliższy piątek 17.05 od 16.30.

​​​​​​​6. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy codziennie o 17.30, z wyjątkiem poniedziałku 13.05. Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju połączone będą z Nabożeństwem Majowym.

7. 30.05 o 17.00 przeżyjemy Uroczystość Bierzmowania. Zapowiadamy, że egzaminy przed bierzmowaniem dla kandydatów w obecności rodzica lub opiekuna prawnego będą miały miejsce na plebanii 20.05 - VIIIC, 21.05 - VIIIB, 22.05 - VIIIA, 23.05 - IIIA Gimn., 24.05 - IIIB Gimn. codziennie o 16.00. Gdyby z różnych przyczyn wyznaczony termin komuś nie odpowiadał, można przyjść w dowolnym dniu. Jeśli w rodzinie jest dwoje kandydatów w różnych klasach, na egzamin mogą przyjść razem.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.