Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019 A.D.

II Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Miłosierdzia Bożego

1. Dziś w Uroczystość Miłosierdzia Bożego, która kończy tzw. Oktawę Wielkanocy, jedną wielką trwającą nieprzerwanie osiem dni Uroczystość Zmartwychwstania, przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary do puszek dla potrzebujących z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia.

2. Także dziś o godz. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy Marsz dla Życia pod hasłem: Miłość większa niż.... do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie odbędzie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Podczas Mszy Świętej będzie można rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy także do uczestnictwa w zbiórce artykułów higienicznych dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Poczerninie, które będzie można składać przed rozpoczęciem Marszu przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

3. W poniedziałek 29. 04 obchodzimy przeniesioną w tym roku z powodu Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego z 23.04 Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze Św. będą w tym dniu sprawowane o 7.00 i 18.00.

4. W piątek 03.05 obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Tego dnia Msze Św. będą sprawowane o 8.00, 11.00, 18.00 i 9.30 w Skrzynce. Msza Św. o 11.00 będzie tradycyjnie odprawiona w intencji Ojczyzny z racji Święta Konstytucji 3-go Maja oraz w intencji OSP Lipiany z racji przypadającego następnego dnia patronalnego święta strażaków – wspomnienia liturgicznego Św. Floriana męczennika. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

5. Uroczystość NMP Królowej Polski to także Pierwszy Piątek Miesiąca. Z racji przypadających w tym dniu uroczystości niemożliwe będą odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Odwiedzać chorych będziemy w drugi piątek tj. 10.05. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie przed poranna Mszą Św. i od 17.00. W najbliższą sobotę 04.05 na godz. 17.00 zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca, o które dla ocalenia świata prosiła NMP objawiająca się w Fatimie.

6. W przyszłą III Niedzielę Wielkanocną nazywaną Niedzielą Biblijną będziemy mogli dzięki inicjatywom naszego Biblijnego Kręgu „Siloe” spotkać się bliżej ze Słowem Bożym. Jest to niedziela adoracyjna, na zakończenie każdej Mszy Św. odmówimy przed Najświętszym Sakramentem Litanię do NMP. Nie będzie tego dnia dodatkowego nabożeństwa Majowego o 17.30.

Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca, a bezpośrednio po niej zapraszamy wszystkich do wspólnego czytania Biblii w Kościele.

7. Na Nabożeństwa Majowe zapraszamy od środy codziennie o 17.30, z wyjątkiem najbliższej niedzieli. Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy w miesiącu maju połączone będzie z Nabożeństwem Majowym.

8. Pan kościelny Józef Kuchnicki podjął decyzję o zakończeniu swojej posługi z dniem 30.04. Mszę Św. dziękczynną za lata Jego posługi i o Błogosławieństwo Boże dla Niego sprawować będziemy w środę 01.05 o 18.00. Niech udział w tej Mszy Św. będzie z naszej strony wyrazem wdzięczności za jego długoletnią służbę w naszej Parafii.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa.

Ks. Krzysztof Żuk

WIKARIUSZ