Ogłoszenia duszpasterskie 21.04.2019 A.D.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. W Wielką Noc przeżyliśmy Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. W czasie Wigilii Paschalnej – pierwszej i najważniejszej Mszy Wielkanocnej Kościół stopniowo odsłaniał nam tajemnicę Zmartwychwstania Chrystusa i obdarzał nas mocą powstania ze śmierci grzechu do nowego życia w łasce. Na zakończenie liturgii procesją rezurekcyjną ogłosiliśmy światu, że Chrystus Zmartwychwstał. Dziś przeżywamy Pierwszy dzień Świąt. Spotykamy już tylko pusty grób, jak Kobiety idące rano namaścić ciało Chrystusa oraz Piotr i Jan, biegnący do grobu, na wieść, że kobiety zastały go pustym. Spotykamy Zmartwychwstałego Chrystusa, jak Maria Magdalena i Apostołowie w Wieczerniku i przyjmujemy dar pokoju, którym Zmartwychwstały Pan obdarzał swoich Uczniów.

2. Jutro w drugi dzień świąt - w Poniedziałek Wielkanocny, taca tradycyjnie zbierana będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Przypominamy, że również jutro nie będzie Mszy Św. o 8.00.

3. Za tydzień w uroczystość Miłosierdzia Bożego, która kończy tzw. Oktawę Wielkanocy, jedną wielką trwającą nieprzerwanie osiem dni Uroczystość Zmartwychwstania, przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć ofiary do puszek dla potrzebujących z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia.

4. Za tydzień w niedzielę, 28 kwietnia br., o godz. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy Marsz dla Życia pod hasłem: Miłość większa niż.... do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie odbędzie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Podczas Mszy Świętej będzie można rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy także do uczestnictwa w zbiórce artykułów higienicznych dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Poczerninie, które będzie można składać przed rozpoczęciem Marszu przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

5. Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia od Niedzieli Zmartwychwstania odmawiać będziemy codziennie na rozpoczęcie wieczornej Mszy Świętej.

6. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na remont naszego kościoła zebrano 4045,92 PLN, 2 euro i 50 koron norweskich. Za wsparcie tego celu - Serdecznie Dziękujemy.

7. We wtorek po Świętach Wielkanocnych biuro parafialne będzie nieczynne.

W piątek w Oktawie Zmartwychwstania nie obowiązuje post.

8. Wszystkim Uczestniczącym w Wielkotygodniowych Liturgiach za wspólnotę wiary i modlitwy, wspólne przeżywanie najważniejszych wydarzeń zbawczych składamy serdeczne – Bóg zapłać. Pragniemy także podziękować Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przeżycie najważniejszych tajemnic naszej wiary.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego Błogosławieństwa. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy przeżycia Zmartwychwstania Pana jak najgłębiej. Niech świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa i nam samym pomoże powstać z grzechu i uczyni nas lepszymi, piękniejszymi ludźmi…