Ogłoszenia duszpasterskie 31.03.2019 A.D.

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest w tradycji kościoła Laetare – Radujcie się. Powodem tej radości ma być nadchodząca Wielkanoc – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, lecz także efekty podjęcia wielkopostnych dzieł pokutnych w nas – zmartwychwstawanie z grzechu.

2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca.

W Pierwszy Czwartek adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu rozpocznie się pól godziny przed wieczorną Mszą Św. o 17.30.

W Pierwszy Piątek Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną od 8.30. Ks. Krzysztof z powodu wyjazdu na rekolekcje wielkopostne wyjątkowo odwiedzał będzie swoich chorych w nie w pierwszy tylko w drugi piątek kwietnia tj. 12.04.

Spowiedź pierwszopiątkowa będzie przed poranną Mszą Św. i od 17.00.

W Pierwszą Sobotę zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca na 17.00.

3. W przyszłą Piątą Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla Parafii i Zespołu Szkół. Rekolekcje przeprowadzi Ks. Stanisław Szlijan z Barlinka. Rekolekcje dla Uczniów Zespołu Szkół rozpoczynają się w niedzielę i potrwają do wtorku z powodu rozpoczynających się w środę Egzaminów Ósmoklasistów. Pragniemy poinformować Rodziców, że rekolekcje dla uczniów uczęszczających na katechezę są obowiązkowe.

4. W przyszłą Pierwszą Niedzielę Miesiąca z powodu rekolekcji Wielkopostnych nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu na zakończenie każdej Mszy Św.

Zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie miała miejsce po Mszy Św. o 11.00.

W tę rekolekcyjną niedzielę w ramach ogólnopolskiej akcji będziemy mogli złożyć swoje ofiary do puszek przy wyjściu z kościoła na wsparcie jedynego w Polsce hospicjum dla dzieci. Akcję w naszej Parafii przeprowadza Koło Wolontariusza naszego Zespołu Szkół.

5. Przy wyjściu z kościoła od strony ołtarza NMP można nabywać świece Caritas na wielkanocny stół. Mała świeca i baranek kosztuje 5 zł, duża - 15 zł, a świeca jajko -10 zł. Dochód z tej sprzedaży zasila dzieła charytatywne Caritas. Bóg Zapłać także za wspieranie tych dzieł w Kościele.

6. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Dróg Krzyżowych w każdy piątek o 16.30 dzieci, a o 17.30 dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17.15. Na nabożeństwie Gorzkich żalów zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Takie ofiary można też składać do skarbony przy ołtarzu NMP.

7. W środy zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek – na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych na 18.00.

8. Zwracamy się z prośbą o przynoszenie do kościoła swoich zdjęć oraz swoich bliskich, tych za których szczególnie się modlimy, także osób, które odeszły już do wieczności, które będą wykorzystane do dekoracji Ciemnicy i Grobu Bożego. Zdjęcia nie będą zwracane. Można je składać do kartonu przy ołtarzu NMP.

9. Wszystkich zamierzających zawrzeć Sakramentalny Związek Małżeński informujemy, że spotkanie w ramach tzw. Poradnictwa Rodzinnego odbędzie się w piątek 12.04 2019 r. o 19.00 w salce na plebanii.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a za przejawy życzliwości i wsparcia - Serdeczne Bóg Zapłać!