Ogłoszenia duszpasterskie 17.03.2019 A.D.

Druga Niedziela Wielkiego Postu

1. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek 18.03. – wspomnienie Św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła

- we wtorek 19.03. – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP

2. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła możemy złożyć do puszek nasze ofiary na Missio ad Gentes, tzn. na misje w Kościele. Bóg Zapłać za wspieranie dzieł misyjnych w Kościele.

3. Stowarzyszenie Zaczynaj informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego Kościoła zebrano 5104,60 PLN, w tym 100 zł od I-wszej Róży Różańcowej Męskiej i darowizna w wysokości 788 zł., której Darczyńca pragnie pozostać anonimowym. Serdecznie dziękujemy za wspieranie tego dzieła.

4. W zakrystii można nabywać świece i baranki Caritas na wielkanocny stół. Mała świeca i baranek kosztuje 5 zł, duża - 15 zł, a świeca jajko -10 zł. Dochód z tej sprzedaży zasila dzieła charytatywne Caritas. Bóg Zapłać także za wspieranie tych dzieł w Kościele.

5. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Dróg Krzyżowych w każdy piątek o 16.30 dzieci, a o 17.30 dorosłych. Na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17.15.

6. Cały Wielki Post jest czasem pokuty i podczas jego trwania obowiązuje zakaz organizowania i uczestnictwa w zabawach.

7. W środy zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek – na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych na 18.00.

8. Rekolekcje Wielkopostne dla Parafii i dla Zespołu Szkół przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 7.04.

9. Zwracamy się z prośbą o przynoszenie do kościoła swoich zdjęć, które będą wykorzystane do dekoracji Ciemnicy i Grobu Bożego. Zdjęcia nie będą zwrócone. Można je składać do kartonu przy ołtarzu NMP.

10. W najbliższą sobotę 23.03 wieczorna Msza Św. sprawowana będzie wyjątkowo o 17.00. Nie będzie Mszy Św. o 18.00.

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a za przejawy życzliwości i wsparcia - Serdeczne Bóg Zapłać!