Ogłoszenia duszpasterskie 09.08.2015 r.

XIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku.

Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

2. Jutro – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Swoimi modlitwami obejmijmy jutro chrześcijan prześladowanych za wiarę w naszych czasach.

3. W środę o godz.18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.

4. W piątek wieczorem o godz.18:00 – Msza Święta z wigilii uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

5. W najbliższą sobotę – 15 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej parafii jest to dzień szczególnyMsze Święte w naszym kościele o godz. 7:00, 10:00 oraz o godz. 15:00 główna Msza Święta odpustowa, a zaraz po niej  IV Biesiada na Rynku zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Zabytków „Zaczynaj”. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18:00.

Obrzęd błogosławieństwa ziół, zbóż, owoców  i kwiatów na każdej Mszy Św.

15 sierpnia to także  95. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy.

6. W związku z trwającym miesiącem trzeźwości przypominamy hasło pracy nad otrzeźwieniem naszego narodu, podane przez Komisję Episkopatu Polski ds. Trzeźwości. Brzmi ono: „Przez dobrowolną, całkowitą abstynencję wielu - do trzeźwości stanowej i zawodowej wszystkich”.

7. W tym tygodniu patronują nam: 11 VIII – św. Klara, dziewica, która żyła na przełomie XII i XIII wieku i dała początek II Zakonowi św. Franciszka z Asyżu, nazywanemu także od jej imienia Zakonem Sióstr Klarysek; 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik obozu koncentracyjnego w Auschwitz, założyciel Niepokalanowa w Polsce i Japonii, a także wymienieni już wcześniej Najświętsza Maryja Panna Wniebowzięta i św. Wawrzyniec

8. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii.

.