Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2019 A.D.

VIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 04.03 – święto Św. Kazimierza, królewicza,

- w czwartek 07.03 – wspomnienie Św. Perpetuy i Felicyty, męczennic.

2. W dzisiejszą Pierwszą Niedzielę Miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. adorujemy Najświętszy Sakrament, rozważając miłość Boga do nas w eucharystycznej Jego obecności.

Po Mszy Św. o 11.00 będzie miała miejsce Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

3. W najbliższą środę 06.03 Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post.

Msze Święte z posypaniem głów popiołem na znak rozpoczęcia pokuty sprawować będziemy o 7.00, 9.30 i 18.00, a w Skrzynce o 16.30.

Tego dnia obowiązuje post ścisły – osoby miedzy 18-tym i 60-tym rokiem życia zobowiązane są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i do ograniczenia ilości pokarmów do trzech posiłków, w tym tylko jeden można spożyć do sytości; osoby od 14-tego roku życia zobowiązane są do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Przed wieczorną Mszą Św. o 17.30 rozpocznie się półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

5. W Wielkim Poście zapraszamy na Nabożeństwo Dróg Krzyżowych w każdy piątek o 16.30 dzieci, a o 17.30 dorosłych.

Na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę o 17.15.

6. Najbliższy piątek to również Dzień Kobiet. Cały Wielki Post jest czasem pokuty i podczas jego trwania obowiązuje zakaz organizowania i uczestnictwa w zabawach. Przypominamy, że istnieją inne, wyższe sposoby świętowania niż tylko tańce i zabawa i do tych sposobów, nie pociągających za sobą popełnienia grzechu śmiertelnego, w Dzień Kobiet serdecznie zachęcamy.

7. W najbliższą środę z racji Środy Popielcowej nie będzie Nowenny do NMP Nieustającej Pomocy. W piątek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych na 18.00.

8. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego Kościoła. Serdecznie dziękujemy za wspieranie tego dzieła.

9. Rekolekcje Wielkopostne dla Parafii i dla Zespołu Szkół przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 7.04.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a za przejawy życzliwości i wsparcia - Serdeczne Bóg Zapłać!