Ogłoszenia duszpasterskie 10.02.2019 A.D.

V Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 11.02 – wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. Tego dnia na Mszach Św. o 7.00 i 18.00 będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Namaszczenia Chorych. Przypominamy, że sakrament ten można przyjąć tylko w stanie łaski uświęcającej tzn. bez grzechu śmiertelnego.

- w czwartek 14.02 – święto Św. Cyryla i Metodego, patronów Europy oraz wspomnienie Św.Walentego, patrona zakochanych. Doskonałą formą wyrażania miłości jest przede wszystkim modlitwa za osobę kochaną, więc zapraszamy w tym dniu na Mszę Św.

2. W dzisiejszą Drugą Niedzielę Miesiąca Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu zaciągniętego w związku z remontem naszej świątyni. Już dziś składamy - Serdeczne Bóg Zapłać – Stowarzyszeniu i Wszystkim Ofiarodawcom.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o 9.30 zostanie poświęcone Pismo Św. dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św. Pismo Św. należy nabyć we własnym zakresie. Po tej Mszy Św. odbędzie się krótkie spotkanie informacyjne dla rodziców, bądź opiekunów tych dzieci w związku z zamówieniem alb.

4. W środę zapraszamy na Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy, a w piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18.00.

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!