Ogłoszenia duszpasterskie 27.01.2019 A.D.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 27. 01. 2019 A.D.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek 28.01 – wspomnienie Św. Tomasza Z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła,

- w czwartek 31.01 – wspomnienie Św. Jana Bosko, kapłana,

- w sobotę 02.02 – Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w polskiej tradycji Świętem NMP Gromnicznej – Msze Św. sprawowane będą o 7.00, 18.00 i w Skrzynce o 10.30. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, taca przeznaczona będzie na wsparcie zakonów klauzurowych. Na Msze Św. przynosimy świece.

2. W dzisiejszą niedzielę 27.01 Mszę Św. dziękczynną za dzieło remontu naszej Świątyni o 11.00 sprawować będzie J. E. Ks. Bp Henryk Wejman. Serdecznie zapraszamy do wspólnego uwielbienia Boga za to wielkie dzieło.

3. Wyjazd na lotnisko do Berlina rozpoczynający pielgrzymkę do Ziemi Świętej będzie miał miejsce z Placu Wolności o 1.15 w nocy z poniedziałku 28.01 na wtorek 29.01. Nie zapomnijmy paszportu.

4. Od poniedziałku 28.01 powracamy do sprawowania Mszy Św. o 18.00. W środy sprawujemy Mszę Św. z Nowenną do NMP Nieustającej Pomocy o 18.00, a w piątki - również o 18.00 - Msze Św. z Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych.

5. W najbliższy piątek 01.02. przeżywamy Pierwszy Piątek Miesiąca. Od godz. 8.30 Ks. Krzysztof odwiedzi z posługą sakramentalną swoich chorych. Ks. Proboszcz wyjątkowo w miesiącu lutym z powodu pielgrzymki do Ziemi Świętej nie odwiedzi swoich chorych. Do pierwszopiątkowej spowiedzi można przystąpić przed poranna Mszą Św. i od 17.00. Przypominamy – szczególnie dzieciom i ich rodzicom - że istotą Nabożeństwa Dziewięciu Pierwszych Piątków Miesiąca jest przystąpienie w tym dniu do komunii św., a nie tylko spowiedź święta.

6. W sobotę 02.02. o 17.00 odprawimy kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach.

7. W Święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, w Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zaprasza osoby konsekrowane posługujące w naszej Archidiecezji oraz wszystkich wiernych, na uroczystą Mszę Świętą o godz. 15.00 do Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Eucharystię poprzedzi modlitewne czuwanie, które rozpocznie się o godz. 10.30 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie oraz braterskie spotkanie w klasztorze Księży Chrystusowców.

8. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza nauczycieli i osoby posiadające kompetencje pedagogiczne do udziału w studiach podyplomowych przygotowujących do nauczania religii w szkołach podstawowych. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie parafialnej”.

9. W przyszłą niedzielę z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem.

Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!