Ogłoszenia duszpasterskie 09.12.2018 A.D.

Druga Niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:
- w środę 12.12 – wspomnienie NMP z Guadalupe
- w czwartek 13.12 – wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy
- w piątek 14.12 – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

2. W dzisiejszą niedzielę na Mszy Św. o 9.30 zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św.
Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadza dziś comiesięczną kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego przez naszą Parafię na pokrycie tzw. wkładu własnego w związku z remontem naszego kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać za wspieranie tego dzieła.
Także dziś obchodzimy dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary do puszek wspierające misję Kościoła na Wschodzie będziemy mogli złożyć w przyszłą niedzielę.

3. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w przyszłą Trzecią Niedzielę Adwentu. Rekolekcje wygłosi Ks. dr Tomasz Mamełka ze Szczecina. Rekolekcje potrwają do wtorku.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.00 odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej.

5. W tym roku włączamy się jako Parafia w akcję „Paczuszka dla Maluszka” organizowaną przez Fundację Małych Stópek. Akcja ma na celu wspieranie dzieci uratowanych przed aborcją i ich matek. W akcję można włączyć się zabierając z choinki ustawionej przy ambonce symboliczną bombkę i przygotowując paczkę artykułów higienicznych dla niemowląt (przede wszystkim pampersy) – przygotowaną paczkę zostawiamy pod choinką w kościele, lub wysyłając na konto fundacji podane na bombce dowolną kwotę pieniędzy. Podana na bombce kwota 100 zł. nie obliguje nas do wysłania takiej kwoty na konto, czy też przygotowania paczki o takiej wartości. Fundacja z zebranych funduszy i artykułów higienicznych przekaże potrzebującemu dziecku paczkę o wartości ok. 100 zł. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji. Jeśli zabraknie na choince bombek, nic nie stoi na przeszkodzie, aby paczkę przygotować także nie zabrawszy bombki.

6. Przy wyjściu z kościoła od strony ołtarza NMP możemy nabywać świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca jest w cenie 5 zł, pozostałe w cenie 15 zł. Dziękujemy także za wspieranie tego dzieła.

7. Msze Św. Roratnie – przygotowanie na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem w szkole NMP sprawujemy w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki o 18.00. Prosimy, by nie tylko dzieci przynosiły lampiony. Dorośli mogą przynosić świece.

8. W Adwencie przed wieczornymi Mszami Św. śpiewać będziemy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

9. Na Nowennę do NMP Nieustającej pomocy zapraszamy w każdą środę o 18.00, a na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych w piątki również na 18.00.

10 Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!

Ks. Krzysztof Żuk

WIKARIUSZ