Ogłoszenia duszpasterskie 16.12.2018 A.D.

Trzecia Niedziela Adwentu - GAUDETE

1. W dzisiejszą niedzielę, nazywaną niedzielą radości – Gaudete rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje wygłosi Ks. dr Tomasz Mamełka ze Szczecina.

Dziś przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary do puszek wspierające misję Kościoła na Wschodzie.

2. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę na wszystkich Mszach Św. oraz w poniedziałek 17.12 i wtorek 18.12 na Mszach Św. o 10.00 i 18.00, a w Skrzynce o 16.30. W tych dniach nie będzie Mszy Św. o 7.00.

Spowiedź rekolekcyjna i przedświąteczna będzie w poniedziałek i wtorek od 9.30 i od 17.30.

3. Dziś po Mszy Św. o 11.00 odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej.

4. Stowarzyszenie Zaczynaj informuje, ze podczas ubiegłotygodniowej kwesty na spłatę kredytu, zaciągniętego przez parafię w związku z remontem naszego kościoła zebrano 3653.10 PLN, w tym 100 zł od V Róży Różańcowej Żeńskiej. Serdeczne Bóg Zapłać za wspieranie tego dzieła.

5. Dziękujemy serdecznie za włączenie się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”organizowaną przez Fundację Małych Stópek. Akcja ma na celu wspieranie dzieci uratowanych przed aborcją i ich matek. W akcję można jeszcze włączyć się przygotowując paczkę artykułów higienicznych dla niemowląt (przede wszystkim pampersy) – przygotowaną paczkę zostawiamy pod choinką w kościele, lub wysyłając na konto fundacji dostępne w zakrystii dowolną kwotę pieniędzy. Fundacja z zebranych funduszy i artykułów higienicznych przekaże potrzebującemu dziecku paczkę o wartości ok. 100 zł.

6. Przy wyjściu z kościoła od strony ołtarza NMP możemy nabywać świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca jest w cenie 5 zł, pozostałe w cenie 15 zł. Dziękujemy także za wspieranie tego dzieła.

7. Msze Św. Roratnie sprawujemy w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki o 18.00. Prosimy, by nie tylko dzieci przynosiły lampiony. Dorośli mogą przynosić świece. Na ostatnich Roratach w czwartek 20.12 tradycyjnie odśpiewamy Akatyst – sławny hymn ku czci NMP. Serdecznie zapraszamy.

8. W Adwencie przed wieczornymi Mszami Św. śpiewać będziemy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

9. Na Nowennę do NMP Nieustającej pomocy zapraszamy w każdą środę o 18.00, a na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych w piątki również na 18.00.

10. W najbliższą środę od 9.30 zapraszamy wszystkich chętnych do przedświątecznego sprzątania kościoła

11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!

Ks. Andrzej Stolarski