Ogłoszenia duszpasterskie 02.12.2018 A.D.

Pierwsza Niedziela Adwentu 

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 03.12 – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana,
- we wtorek 04.12 – wspomnienie Św. Barbary, dziewicy i męczennicy,
- w czwartek 06.12 – wspomnienie Św. Mikołaja, biskupa,’
- w piątek 07.12 – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
- w sobotę 08.12 – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. Dziś w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy pod hasłem „W mocy Bożego Ducha” nowy rok liturgiczny i radosny czas przygotowania się na spotkanie przychodzącego Pana. Pierwsza część Adwentu ma charakter eschatologiczny i przygotowuje nas na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Druga część, rozpoczynająca się 17 grudnia, ma charakter nowenny przygotowującej nas na świętowanie pierwszego przyjścia Pana Jezusa, czyli do Świąt Bożego Narodzenia. 
Dziś poświęcamy opłatki na wigilijny stół. Opłatki będziemy mogli nabywać w zakrystii.  

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. klękamy się przed Najświętszym Sakramentem i prosimy o Boże łaski.

Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca. 

3. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w Trzecią Niedzielę Adwentu. Rekolekcje wygłosi Ks. dr Tomasz Mamełka ze Szczecina. 

4. Msze Św. Roratnie – przygotowanie na spotkanie z przychodzącym Jezusem Chrystusem w szkole NMP sprawować będziemy w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki o 18.00. Prosimy, by nie tylko dzieci przynosiły lampiony. Dorośli mogą przynosić świece. W Adwencie przed wieczornymi Mszami Św. śpiewać będziemy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek Miesiąca. W Pierwszy Czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy rozpocznie się o 17.00, na zakończenie adoracji zaśpiewamy Godzinki. W Pierwszy Piątek Miesiąca Ks. Krzysztof odwiedzi swoich Chorych od 8.30. Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych wyjątkowo następnego dnia 8.12 również od 8.30.

Spowiedź pierwszopiątkowa będzie od 6.30 do 7.00 i od 17.00 do 18.00.Przypominamy, że odprawianie Pierwszych Piątków Miesiąca polega na przyjęciu w tym dniu Komunii Świętej wynagradzającej NSPJ zniewagi uczynione grzechem, nie tylko na przystąpieniu do Sakramentu Pokuty.

6. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w godzinach od 12.00-13.00 przypada „Godzina łaski dla świata”. NMP objawiając się 8 grudnia 1947 roku w Montichiari, we Włoszech, powiedziała:  Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.  

7. W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego przez naszą Parafię na pokrycie tzw. wkładu własnego w związku z remontem naszego kościoła. Serdeczne Bóg Zapłać za wspieranie tego dzieła.

8. Na Nowennę do NMP Nieustającej pomocy zapraszamy w każdą środę o 18.00. a na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych w piątki również na 18.00.  

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!

                                                                    Ks. Krzysztof Żuk

                                                                       WIKARIUSZ