Ogłoszenia duszpasterskie 25.11.2018 A.D.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1. W tym tygodniu w liturgii kościoła obchodzimy:
w piątek 30.11 święto Św. Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin Ks. Proboszcza Andrzeja Stolarskiego. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym Solenizancie.

2. Obchodzimy dziś wieńczącą rok liturgiczny Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Św. zawierzamy Parafie i Rodziny naszej Archidiecezji oraz cały Naród Polski Najświętszemu Sercu Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

3. Za tydzień pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy radosny czas przygotowania się na spotkanie przychodzącego Pana. Pierwsza część Adwentu ma charakter eschatologiczny i przygotowuje nas na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Druga część, rozpoczynająca się 17 grudnia, ma charakter nowenny przygotowującej nas na świętowanie pierwszego przyjścia Pana Jezusa, czyli do Świąt Bożego Narodzenia. Pierwsza niedziela adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny.

4. W pierwszą niedzielę Adwentu poświęcimy opłatki na wigilijny stół. Opłatki będziemy mogli nabywać w zakrystii.

5. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i prosić będziemy o dobre przeżycie kolejnego roku liturgicznego i dobre przygotowanie się na spotkanie z Panem.

Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6 .Nabożeństwa Wypominkowe odprawiamy do końca miesiąca listopada codziennie o 17.30.

7. Na Nowennę do NMP Nieustającej pomocy zapraszamy w każdą środę o 18.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych połączona będzie w listopadzie z Nabożeństwem Wypominkowym.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!