Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.2018 A.D.

XXX Niedziela Zwykła

1. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przeżycie w naszej Parafii Misji u stóp Krzyża. Niech ten święty czas wyda w naszej wspólnocie wielkie owoce.

2. Stowarzyszenie Zaczynaj informuje, że podczas ubiegłotygodniowej kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego na pokrycie kosztów tzw. wkładu własnego w związku z remontem naszej świątyni zebrano 4 489,61 PLN. Serdeczne Bóg Zapłać za wspieranie tego dzieła.

3. Na Nabożeństwa Różańcowe do środy włącznie zapraszamy o 17.30. Na ostatni Różaniec dla dzieci zapraszamy w środę o 16.30. Środowa Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy połączona będzie z Nabożeństwem Różańcowym.

4. W najbliższy czwartek 01.11 przezywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w tym dniu sprawowane będą w kościele o 8.00, 18.00, w Skrzynce o 9.00. Uroczystości na cmentarzu rozpoczniemy procesją modlitewną za naszych zmarłych, która wyruszy spod kaplicy cmentarnej o 11.00. Bezpośrednio po procesji sprawować będziemy przy polowym ołtarzu Mszę Św.

Ten dzień jest jednocześnie Pierwszym Czwartkiem Miesiąca. Wieczorną Mszę Św. poprzedzi półgodzinna adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek 02.11 obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze Św. sprawować będziemy o 7.00 i o 18.00. O 15.00 na naszym cmentarzu przy kaplicy rozpoczniemy procesję z Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych bliskich zmarłych.

Ten dzień jest Pierwszym Piątkiem Miesiąca, więc od 8.30 kapłani odwiedzać będą chorych z posługą sakramentalną. Pierwszopiątkowa spowiedź będzie w czasie porannej Mszy Św. i od 17.00.

6. W dniach od 1 – 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny dla duszy w czyśćcu cierpiącej - tzn. pomóc przejść duszy z czyśćca do nieba - za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych po spełnieniu stałych warunków: stan łaski uświecającej (stan duszy bez grzechu ciężkiego), komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do najmniejszego nawet grzechu. W dzień zaduszny 02.11 odpust zupełny możemy zdobyć po spełnieniu tych samych warunków za nawiedzenie kościoła lub kaplicy, w których sprawowana jest Msza Św.

7.  W najbliższą Pierwszą Sobotę Miesiąca 03.11 rozpoczniemy w naszej parafii wspólnotowe odprawianie Nabożeństw tzw. Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła NMP w Fatimie jako o ratunek dla pogrążonego w grzechu świata. Zgodnie z warunkami tego nabożeństwa, które podała NMP o 17.00 rozpocznie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i piętnastominutowa adoracja w ciszy, o 17.15 głośne rozmyślanie nad tajemnicami wiary, które poprowadzi wspólnota Siloe, o 17.30 modlitwa różańcowa. Komunię wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP jako ostatni do spełnienia warunek tych nabożeństw możemy przyjąć podczas porannej lub wieczornej Mszy Św

8. Przyszła niedziela jest Pierwszą Niedzielą Miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy Św., pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i w modlitwie wypominkowej prosić będziemy o miłosierdzie Boga dla naszych zmarłych.

Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

9. Stałe Nabożeństwa Wypominkowe rozpoczniemy od poniedziałku 05.11 o 17.30. Kartki wypominkowe możemy składać do skarbony ustawionej przed ambonką.

10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!