Ogłoszenia duszpasterskie 21.10.2018 A.D.

XXIX Niedziela Zwykła  
1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

  • w poniedziałek 22.10 – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża

2. Przeżywamy w naszej Parafii Misje u Stóp Krzyża – szczególny czas zamyślenia nad tajemnicą Krzyża i adoracji Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, na którym dokonało się Zbawienie Świata. Program kolejnych dni misji do czwartku włącznie jest stały: 7.00 Msza Św. z indywidualnym błogosławieństwem Relikwiami. 12.00 Anioł Pański, 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 17.30 Różaniec, 18.00 Msza Św. z indywidualnym błogosławieństwem Relikwiami i Gorzkie Żale. 

Na nabożeństwa w ramach misji możemy przynosić do pobłogosławienia Relikwiami Drzewa Krzyża Św. krzyże, różańce, książeczki do nabożeństwa i inne dewocjonalia oraz zdjęcia bliskich, także tych, którzy odeszli już do wieczności. 

Do specjalnej księgi – „AVE CRUX SPES NOSTRA – Witaj Krzyżu Nadziejo Nasza” możemy wpisać nasze intencje, prośby, podziękowania i świadectwa. Księga po jej zapisaniu trafi do klasztoru Sióstr Karmelitanek w Szczecinie, aby Siostry modliły się w zapisanych w niej intencjach. 

Zachęcamy do indywidualnej adoracji Krzyża i Relikwii w dowolnym czasie dnia poza wyznaczonymi godzinami nabożeństw. W czasie indywidualnej adoracji możemy podchodzić do Krzyża, by oddawać mu cześć.

Misje zakończymy w najbliższy piątek 26 października. Program ostatniego dnia misji będzie następujący: 7.00 Msza Św. z indywidualnym błogosławieństwem Relikwiami. 12.00 Anioł Pański i Różaniec Św. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, trzy części Gorzkich Żalów, 16.00 Msza Św. z ogólnym błogosławieństwem Relikwiami Drzewa Krzyża Św. i pożegnanie Krzyża i Relikwii. 

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym szczególnym dla Parafii wydarzeniu. 

3. W piątek po zakończeniu Misji u Stóp Krzyża nie będzie dodatkowego Nabożeństwa Różańcowego i Mszy Św. o 18.00.

4. W trakcie misji podczas wieczornej Mszy Św. od poniedziałku do czwartku będą spowiadać księża z naszego dekanatu.

5. Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadza dziś comiesięczną kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego na spłatę tzw. wkładu własnego w związku z remont naszej świątyni. Serdeczne Bóg Zapłać za wspieranie tego wielkiego dzieła.

6. Na Nabożeństwa Różańcowe zapraszamy codziennie o 17.30 z wyjątkiem najbliższego piątku. Na Różaniec dla dzieci  zapraszamy w środy o 16.30, a dla młodzieży w czwartek o 16.30. 

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!

                                                                     Ks. Kanonik Andrzej Stolarski

                                                                                  PROBOSZCZ