Ogłoszenia duszpasterskie 14.10.2018 A.D.

XXVIII Niedziela Zwykła – Dzień Papieski
1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 15.10 – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,
we wtorek 16.10 – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej,
w środę 17.10 – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
w czwartek 11.10 – święto Św. Łukasza, ewangelisty,
w sobotę 13.10 – wspomnienie Św. Jana Kantego, kapłana.

2. Dziś przeżywamy Dzień Papieski. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, Pani Bożenie Kryśków i wszystkim Jej Współpracownikom za przygotowanie montażu słowno-muzycznego na temat umiłowania Ojczyzny przez Jana Pawła II.

Na zakończenie Mszy Świętych będziemy mogli złożyć nasze ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundusz stypendialny dla uzdolnionej, lecz ubogiej młodzieży.

Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi comiesięczną kwestę na remont naszej świątyni wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca.

3. Na Nabożeństwa Różańcowe zapraszamy codziennie o 17.30 z wyjątkiem najbliższego piątku i soboty. Na Różaniec dla dzieci  zapraszamy w środy o 16.30, a dla młodzieży w czwartek o 16.30. W październiku środowa  Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia połączone będą z Nabożeństwem Różańcowym.

4. Od piątku 19. do piątku 26. października w naszej Parafii przeżywać będziemy tzw. Misje u Stóp Krzyża – szczególny czas zamyślenia nad tajemnicą Krzyża i adoracji Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, na którym dokonało się Zbawienie Świata. Misje rozpoczną się w piątek 19.10 o 17.00 różańcowym oczekiwaniem na przyjazd Krzyża i Relikwii Drzewa Krzyża Św., następnie po powitaniu Krzyża i Relikwii zostanie odprawiona Msza Św., po niej odśpiewamy Gorzkie Żale, a na zakończenie czuwania przy Krzyżu i Relikwiach o 20.00 odprawimy Drogę Krzyżową. Program kolejnych dni misji do czwartku włącznie będzie stały: 7.00 Msza Św. z indywidualnym błogosławieństwem Relikwiami. 12.00 Anioł Pański, 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. 17.30 Różaniec, 18.00 Msza Św. zindywidualnym błogosławieństwem Relikwiami i Gorzkie Żale.

Różaniec w najbliższą sobotę odmówimy o 12.00. z racji na niemożliwość odmówienia go o 17.30 z powodu Mszy Św. ślubnej.

W najbliższą niedzielę 21.10 Msze Św. sprawować będziemy o stałych godzinach, nie zważając na program misyjny. Zachęcamy do indywidualnej adoracji Krzyża i Relikwii w dowolnym czasie dnia poza wyznaczonymi godzinami nabożeństw. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym szczególnym dla Parafii wydarzeniu. Szczegółowy program misji możemy zabrać do domu.

5. Do sakramentu pokuty w czasie misji można przystąpić w czasie misyjnych nabożeństw.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!

Ks. Kanonik Andrzej Stolarski