Ogłoszenia duszpasterskie 07.10.2018 A.D.

XXVII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- we wtorek 09.10 – wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, biskupa ,
- w czwartek 11.10 – wspomnienie Św. Jana XXIII, papieża,
- w piątek 12.10 – wspomnienie Bł. Jana Beyzyma, kapłana, apostoła trędowatych,
- w sobotę 13.10 – wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana i wspomnienie ostatniego objawienia NMP w Fatimie. Nabożeństwo Fatimskie połączone będzie z Nabożeństwem Różańcowym.

2. Dziś przeżywamy Pierwszą Niedzielę Miesiąca i Święto NMP Różańcowej – dzień szczególnej modlitwy na różańcu w intencji naszej Ojczyzny – na zakończenie każdej Mszy Św. klękamy przed Najświętszym Sakramentem, by błagać o obfitość Bożego Ducha dla Polaków, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i zachowanie wiary w kolejnych pokoleniach. Z tej racji nie będzie dodatkowego Nabożeństwa Różańcowego.

Na Mszy Św. o 9.30 zostaną poświęcone różance dzieciom przygotowującym się do Pierwszej  Komunii Św. oraz wszystkim, którzy pragną poświęcić różaniec.

Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

3. W przyszłą niedzielę w Polskim Kościele obchodzić będziemy kolejny Dzień Papieski. Na początku każdej Mszy Św. obejrzymy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej Parafii na temat umiłowania Ojczyzny prze Jana Pawła II. Na zakończenie Mszy Świętych będziemy mogli złożyć nasze ofiary do puszek na tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundusz stypendialny dla uzdolnionej, lecz ubogiej młodzieży.

Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi comiesięczną kwestę na remont naszej świątyni wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca.

4. Na Nabożeństwa Różańcowe zapraszamy codziennie o 17.30. Na Różaniec dla dzieci  zapraszamy w środy o 16.30, a dla młodzieży w czwartek o 16.30.

W październiku środowa  Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia połączone będą z Nabożeństwem Różańcowym.

5. Już dziś pragniemy poinformować, że od piątku 19. do piątku 26. października w naszej Parafii przeżywać będziemy tzw. Misje u Stóp Krzyża – szczególny czas zamyślenia nad tajemnicą Krzyża i adoracji Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, na którym dokonało się Zbawienie Świata. Szczegółowy program misji poznamy w przyszłym tygodniu.

6. Do sakramentu pokuty można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą Św. i w czasie Mszy Św. niedzielnych.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!

Ks, Kanonik Andrzej Stolarski