Ogłoszenia duszpasterskie 30.09.2018 A.D.

XXVI Niedziela Zwykła  – 30. 10. 2018 A.D.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  - w poniedziałek 01.10 – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
  - we wtorek 02.10 – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
  - w czwartek 04.10 – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu,
  - w piątek 05.10 – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy

2. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z Kościoła możemy złożyć ofiary do puszek na wsparcie organizacji Światowych  Dni Młodzieży w Panamie.

3. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga zachęca do szczególnej modlitwy różańcowej , w dniu 7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej w intencji Ojczyzny. Podejmując zachętę Księdza Arcybiskupa Metropolity nasza parafia włącza się w Wielką Modlitwę Różańcową za Ojczyznę w 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z różańcem w ręku módlmy się więc o obfitość Bożego Ducha oraz wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego i zachowanie wiary w kolejnych pokoleniach Narodu Polskiego – na zakończenie każdej Mszy Św., jak w każdą Pierwszą Niedzielę Miesiąca pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i odmówimy dziesiątek Różańca Św. w intencjach naszej Ojczyzny. Z tej racji nie będzie dodatkowego nabożeństwa różańcowego.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o 9.30 zostaną poświęcone różance dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Św. oraz wszystkim, którzy pragną poświęcić różaniec. Po Mszy Św. o 11.00 nastąpi Zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

5. W poniedziałek rozpoczynamy różańcowy miesiąc październik. Na Nabożeństwa Różańcowe zapraszamy codziennie o 17.30. Na Różaniec dla dzieci  zapraszamy w środy o 16.30, a dla młodzieży w czwartek o 16.30.

6. W tym tygodniu przezywamy Pierwszy Czwartek, Piątek i Pierwszą Sobotę Miesiąca.

W Pierwszy Czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o 17.00 i zakończy Nabożeństwem Różańcowym.

W Pierwszy Piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od 8.30. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie przed poranną Mszą Św. i od 17.00.

7. Do sakramentu pokuty można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą Św. i w czasie Mszy Św. niedzielnych.

8. W październiku środowa  Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy i piątkowa Koronka do Bożego Miłosierdzia połączone będą z Nabożeństwem Różańcowym.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!