Ogłoszenia duszpasterskie 09.09.2018 A.D.

XXIII Niedziela Zwykła  

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
w środę 12.09 – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi,
w czwartek 13.09 – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
w piątek 14.09 – święto Podwyższenia Krzyża Św.
w sobotę 15.09 – wspomnienie NMP Bolesnej.

2. W dzisiejszą Drugą Niedzielę Miesiąca rozpoczynamy Tydzień Wychowania pod hasłem: W poszukiwaniu drogi, nawiązującym do tematyki XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów Młodzież, wiara i rozeznanie powołania, które będzie miało miejsce w październiku tego roku w Rzymie. Zapraszamy w tym tygodniu do obecności na Mszy Św. i modlitwy w intencji wychowania dzieci i młodzieży nauczycieli i wychowawców, pracowników instytucji odpowiedzialnych za wychowanie, rodziców, dziadków i same dzieci i młodzież. 

3. Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadza comiesięczną kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię na pokrycie tzw. wkładu własnego w związku z remontem naszego Kościoła. Bóg Zapłać za wspieranie tego szczytnego celu. 

4. Również w dzisiejszą niedzielę na Mszy Św. o 9.30 nastąpi poświęcenie przyborów szkolnych. Na poświecenie zapraszamy nie tylko uczniów klas pierwszych.

5. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania informacyjno-formacyjne w kościele każdego dnia po wieczornej Mszy Św. ok. 18.30: 

w poniedziałek 10.09 Rodziców, bądź Opiekunów Prawnych dzieci klas VI-stych SP, rozpoczynających wg Rozporządzenia Episkopatu Polski trzyletnie przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania, 

we wtorek 11.09 - Rodziców, bądź Opiekunów Prawnych młodzieży klas VIII-mych SP i III-cich Gimnazjum, która w tym Roku Szkolnym przyjmie Sakrament Bierzmowania, 

w piątek 14.09 - Rodziców lub Opiekunów Prawnych dzieci klas III-cich SP, które w tym Roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Św. 

Niech obecność nie tylko na spotkaniu, ale także na Mszy Św. je poprzedzającej będzie włączeniem się w przeżycie Tygodnia Wychowania, który obchodzimy.

6. Do sakramentu pokuty można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą Św. i w czasie Mszy Św. niedzielnych.

7. W środę zapraszamy na  Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18.00.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!

                                                                       Ks. Kanonik Andrzej Stolarski 

                                                                                PROBOSZCZ