Ogłoszenia duszpasterskie 02.09.2018 A.D.

XII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
- w poniedziałek 03.09 – wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
- w środę 05.09 – wspomnienie Św. Matki Teresy z Kalkuty,
- w sobotę 08.09 – święto Narodzenia NMP, zwane w polskiej tradycji Świętem Matki Bożej Siewnej. Tego dnia na Mszach Św. o 7.00 i 18.00 nastąpi poświęcenie ziarna i nasion.

2, W poniedziałek 03.09 rozpoczynamy nowy Rok Szkolny. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. w intencji dzieci, młodzieży, pracowników oświaty o 8.00. Przed Mszą Św. i w jej trakcie będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.

3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Piątek Miesiąca. W Pierwszy Czwartek po wieczornej Mszy Św. będzie półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. W Pierwszy Piątek odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od 8.30. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą Św. i od 17.00.

4. W przyszła Drugą Niedzielę Miesiąca Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadzi comiesięczną kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego Kościoła. Bóg Zapłać za wspieranie tego szczytnego celu.

Również w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o 9.30 nastąpi poświęcenie przyborów szkolnych. Na poświecenie zapraszamy nie tylko uczniów klas pierwszych.

5. Do sakramentu pokuty można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą Św. i w czasie Mszy Św. niedzielnych.

6. W środę zapraszamy na  Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18.00.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!