Ogłoszenia duszpasterskie 12.08.2018 A.D.

XIX Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- we wtorek 14.08 – Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera, męczennika,

- w środę 15.08 – uroczystość Wniebowzięcia NMP,

- w piątek 17.08 – Św. Jacka, prezbitera.

2. Dziś Stowarzyszenie „Zaczynaj” przeprowadza przy wyjściu z kościoła comiesięczną kwestę na pokrycie kosztów kredytu zaciągniętego w związku z remontem naszej świątyni. Ofiarodawcom i Stowarzyszeniu składamy - Serdeczne Bóg Zapłać.

3. Zapraszamy na uroczystości odpustowe, 15. 08 (środa).

Msze Św. o godz. 8.00 koncelebrowana,

9.30 w Skrzynce,

12.00 suma odpustowa – przewodniczy J.E. Ks. Bp Henryk Wejman.

Następnie na Pl. Wolności VII Lipiańska Biesiada. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy. Szczegóły na plakatach.

- Na rozpoczęcie biesiady wspólne zdjęcie Mieszkańców Lipian i Gości, które obok dokumentów, monet i przedmiotów z naszych czasów umieścimy w kapsule czasu na wieży pod krzyżem. Ponadto będzie się można podpisać osobiście na Akcie Osób Wspierających Renowację naszej świątyni, po złożeniu w tym dniu do skarbony dobrowolnej ofiary na ten cel. On również zostanie umieszczony w kapsule czasu.

- Prosimy Parafian o pomoc w przygotowaniu festynu. Szczególna prośba o upieczenie jak największej ilości ciast, których zawsze brakuje. Róże Różańcowe zapraszamy do udziału w rywalizacji o nagrodę Ks. Proboszcza (która upiecze więcej – wygra).

- Poświęcenie wianków na każdej Mszy Św. W czasie sumy odpustowej również tych przygotowanych na konkurs „Sierpień kwieciem malowany”. Potem upiększą scenę.

- 15.08 mieszkańców Pl. Wolności prosimy o nieparkowanie aut na Placu.

- Datki złożone podczas festynu zasilą konto remontowe Kościoła.

- Na liturgię i festyn zapraszamy Grupę Apostołów, Ministrantów, OSP.

4. Do sakramentu pokuty w okresie wakacyjnym można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą Św. Spowiedź Św. przed odpustem będzie 14.08 od godz. 17.00.

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a wypoczywającym i goszczącym w naszej parafii – udanego odpoczynku. Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!

5 a/ Jutro od 8.30 sprzątanie Kościoła przed odpustem.