OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05. 08. 2018 A.D.

XVIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- w poniedziałek 06.08 – Święto Przemienienia Pańskiego,

- w środę 08.08 – wspomnienie Św. Dominika, kapłana,

- w czwartek 09.08 – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, dziewicy i męczennicy,

- w piątek 10.08 – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

- w sobotę 04.08 – wspomnienie Św. Klary, dziewicy.

1. W dzisiejszą Pierwszą Niedzielę Miesiąca, która jest jednoczenie wspomnieniem NMP Śnieżnej, na zakończenie każdej Mszy Św. klękamy przed Najświętszym Sakramentem i przez przyczynę NMP prosimy Boga w intencjach świata, Ojczyzny i nas samych. Po Mszy Św. o 11.00 będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
  2. W przyszłą Drugą Niedzielę Miesiąca Stowarzyszenie Zaczynaj przeprowadzi comiesięczną kwestę na spłatę kredytu zaciągniętego przez Parafię w związku z remontem naszego kościoła.
  3. - Już dziś pragniemy zaprosić na uroczystości odpustowe, które będą miały miejsce 15 sierpnia w dniu Patronki naszej świątyni NMP Wniebowziętej. W tym dniu obowiązywał będzie zmieniony porządek sprawowania Mszy Św.: 8.00, 9.00 w Skrzynce, 10.00, 12.00 – suma odpustowa, którą odprawi J. E. Ks. Bp Henryk Wejman. Następnie na Placu Wolności rozpocznie się VII Lipiańska Odpustowa Biesiada. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy. Niech Święto Naszej Parafii będzie radosnym dniem dla wszystkich mieszkańców Lipian  i naszych Gości. Szczegóły na plakatach.

- Pragniemy nadmienić, że w tym roku w związku z remontem naszego kościoła i odnalezieniem na szczycie wieży u podnóża krzyża tzw. kapsuły czasu, zawierającej dokumenty, monety i przedmioty z czasów ostatniej odbudowy kościoła po pożarze przed stu laty i koniecznością przygotowania nowej kapsuły, która zostanie umieszczona na szczycie wieży razem z odrestaurowanym krzyżem, pragniemy wraz z przygotowanymi dokumentami, monetami, przedmiotami z naszych czasów umieścić w niej dla potomnych także zdjęcie wszystkich Mieszkańców Lipian i przybyłych na uroczystości odpustowe Gości. Zdjęcie to zostanie zrobione na Placu Wolności bezpośrednio po zakończeniu Mszy Św. odpustowej i otwarciu VII Lipiańskiej Biesiady ok. 13.30. Ponadto będzie istniała możliwość podpisania się osobiście na specjalnym Akcie Osób Wspierających Renowację Lipiańskiej Świątyni po złożeniu w tym dniu do skarbony dobrowolnej ofiary na ten cel. Akt ten również zostanie złożony dla potomnych w kapsule czasu.

- Bardzo prosimy wszystkich parafian o pomoc w przygotowaniu festynu. Szczególną prośbę kierujemy do tych, którzy potrafią piec ciasta. Wypieki rozchodzą się bardzo szybko, stale ich brakuje, więc każde ciasto będzie na wagę złota. Wszystkie Róże Różańcowe zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o Nagrodę Księdza Proboszcza - Róża, która upiecze najwięcej ciast, zdobędzie to zaszczytne trofeum.

- Podczas Mszy odpustowej będzie poświęcenie wiązanek również tych przygotowanych na konkurs „Sierpień kwieciem malowany”. Wszystkich kochających kwiaty i naturę,  zachęcamy do zademonstrowania swojego kunsztu.  Wszystkie przygotowane bukiety upiększą scenę naszej biesiady. Będą także uwiecznione na zdjęciu, które zostanie włożone do kapsuły czasu.

- Mieszkańców Placu Wolności prosimy 15 sierpnia o nieparkowanie aut na tej ulicy.

- Wszystkie datki złożone podczas festynu zasilą konto remontowe naszego kościoła.

1. Do sakramentu pokuty w okresie wakacyjnym można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą Św. Spowiedź Św. przed odpustem będzie 14.08 od godz.17.00.
  2. W środę zapraszamy na  Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18.00.
  3. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a wypoczywającym i goszczącym w naszej parafii – udanego odpoczynku.  Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!