OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29. 07. 2018 A.D.

XVII Niedziela Zwykła

1.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

- we wtorek 31.07 – wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, kapłana,

- w środę 01.08 – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,

- w czwartek 02.08 – wspomnienie Św. Euzebiusza z Vercelli, biskupa i NMP Anielskiej.

- w sobotę 04.08 – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

1. W dzisiejszą niedzielę przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach akcji organizowanej przez MIVA Polska – Św. Krzysztof - jeden grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy.

1. W środę rozpoczynamy maryjny miesiąc sierpień, w którym zachęcamy do podejmowania dobrowolnej abstynencji od alkoholu i ofiarowania jej w intencji osób zmagających się z wszelkimi uzależnieniami.

1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca. W Pierwszy Czwartek będzie miało miejsce półgodzinne wystawienie Najświętszego Sakramentu w ciszy po wieczornej Mszy Św. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie przed poranną Mszą Św. i od 17.00.

1. W przyszłą Pierwszą Niedzielę Miesiąca, która jest jednoczenie wspomnieniem NMP Śnieżnej, na zakończenie każdej Mszy Św. pokłonimy się przed Najświętszym Sakramentem i przez przyczynę NMP prosić będziemy Boga w naszych intencjach. Po Mszy Św. o 11.00 będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

1. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w ramach dorocznej Archidiecezjalnej Pielgrzymki w dniach 27 – 29. 09.2018 r. Koszt wyjazdu to 370 zł. W kosztach zawiera się przejazd autokarem, dwa noclegi i dwa śniadania oraz ubezpieczenie NNW. Wpłaty do końca sierpnia. Zapisy już tylko na listę rezerwową.

1. Do sakramentu pokuty w okresie wakacyjnym można przystąpić w dni powszednie przed poranną i wieczorną Mszą Św.

1. W środę zapraszamy na  Nowennę do NMP Nieustającej Pomocy i piątek na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na godz. 18.00.

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, a wypoczywającym i goszczącym w naszej parafii – udanego odpoczynku.  Za wszystkie przejawy wsparcia i życzliwości składamy – Serdeczne Bóg Zapłać!