Ogłoszenia duszpasterskie 12.07.2015 r.

XV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Dziś, w piętnastą niedzielę w ciągu roku, liturgia słowa zwróciła naszą uwagę na obowiązek apostołowania przez wszystkich członków Kościoła, w tym także przez ludzi świeckich. Spotkania naszych Parafian z Gośćmi przybyłymi do nas na wypoczynek stanowią dobrą okazję do wypełniania tego zadania.

W związku z organizacją Dni Młodych w Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej, za rok w lipcu, w ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, dziś po Mszach Świętych można złożyć ofiary do puszek!

2. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

3. Od wtorku do piątku przez cały miesiąc lipiec po Mszach Świętych wieczornych katechezy dla dorosłych, na które serdecznie naszych Parafian zapraszamy!

4. W środę o godz.18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna i katecheza dla dorosłych!

5. W czwartek obchodzić będziemy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel, nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej.

6. W tym tygodniu patronują nam: 13 VII – święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy żyli na przełomie X i XI wieku i przez pewien czas przebywali w Tropiu nad Dunajcem z myślą o pociągnięciu tamtejszych mieszkańców do wiary chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe); 15 VII – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza, który jako przełożony generalny zakonu franciszkanów przyczynił się do jego rozwoju (wspomnienie obowiązkowe); 16 VII – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel.

7. Stowarzyszenie „Zaczynaj” informuje, że podczas ostatniej kwesty zebrano kwotę 1146 zł i 67 gr. Zgromadzona suma na remont kościoła wynosi 52.388 zł i 79 gr. Jednocześnie informujemy, że kolejna zbiórka na odbudowę świątyni przeprowadzona zostanie w najbliższą niedzielę – 19 lipca. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i życzymy Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

8. Prasa katolicka do odebrania w zakrystii!